۰
از سوی دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد؛

جلسه آموزشی اصل ولایت مطلقه فقیه از دیدگاه فقه اسلامی

تاریخ انتشار
يکشنبه ۹ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۲۳
جلسه آموزشی اصل ولایت مطلقه فقیه از دیدگاه فقه اسلامی
در این برنامه که با حضور نگین تاجی رئیس کل دادگستری استان و جمعی از مسئولان قضایی و کارکنان اداری برگزار شد، آیت الله سیدنصیر حسینی در یک برنامه زنده در فضای مجازی در خصوص اصل مترقی ولایت فقیه اظهار کرد: ولایت فقیه اصل مترقی و پویا بوده و قادر است جامعه بشر را به نحو شایسته مدیریت کند.
وی گفت: این اصل از دوران ائمه اطهار تا روز قیام امام عصر عجل الله تعالی فرجه شدید باقی خواهد ماند.
نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: امام رحمة الله علیه در کتاب ولایت فقیه شاخص‌هایی را برای ولی فقیه تعریف می‌کند که باید عالم و فقیه شجاع و مخالفت با هوای نفس باشد و همه به چنین شخصی اعتماد دارند.
وی گفت: اینها اوصاف اصلی مدیری است که باید مجموعه‌ای بزرگ را هدایت کند، در سوره حجرات خداوند می فرماید که ذات بشر عدالت را دوست دارد و بر همین اساس همه چنین افرادی را با چنین خصوصیاتی می ‌پذیرند و اسلام نیز با چنین شاخصه‌هایی در درون رهبران دینی نفوذ کرده است.
آیت الله حسینی گفت: آنچه که امروز در خصوص ولایت فقیه گفته می‌ شود با طبیعت انسانها سازگار است و هیچ انسان عاقلی نمی ‌تواند رهبری و ولایت انسان شجاع عالم و عادل و دشمن شناس را بر جامعه انکار کند و شاخص هایی که برای ولی فقیه عنوان می‌ شود در هر مجموعه انسانی قابل پذیرش است.
نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: دلیل دیگر ساختار کلی اسلام است، قوانین همیشه توسط مجریان عادل و آگاه و زمان شناس قابل اجرایی شدن است.
وی در ادامه گفت: چه کسی می تواند قوانین خداوند را در جامعه اجرا کند همه حکومت انسان عادل، عاقل، شجاع و دیندار و خداترس اعتقاد دارند بهترین مجریان قوانین خداوند همین افراد هستند در حکومت پهلوی هر چند پادشاهان مسلمان و شیعه دوازده امامی بودند اما قادر به اجرای احکام الهی نبودند.
امام جمعه یاسوج بیان کرد: در ابتدای انقلاب هم وقتی بحث مجازات اسلامی پیش آمد برخی از افراد لیبرال اعتقاد داشتند که احکام و حدود الهی در این زمان قابل اجرا نیست لذا چنین تفکراتی قادر به اجرای احکام خداوند در جامعه نیستند.
وی گفت: در سایه حکومت ولایت فقیه، کشور ایران اسلامی مجد و عظمتی در دنیا پیدا کرده و موازنه قدرت بر اساس حاکمیت همین اصل به نفع جبهه مقاومت تغییر پیدا کرده است.
لازم به ذکر است این برنامه آموزشی به صورت زنده تحت عنوان اصل ولایت مطلقه فقیه در فضای مجازی پخش شد.
 
 

 
222
 
کد مطلب : ۵۸۸۲
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما