۰
رئیس کل دادگستری استان آذربایجان غربی:

ارزش های والای دفاع مقدس باید به نسل امروز و نسل های فردا منتقل شود

تاریخ انتشار
يکشنبه ۶ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۳۴
ارزش های والای دفاع مقدس باید به نسل امروز و نسل های فردا منتقل شود
علی اکبر گروسی افزود: دفاع مقدس دارای رمز و راز و پیچیدگی‌های خاصی است و باید مدیران دفاع مقدس ارزش های آن را به نسل امروز منتقل کنند تا آنها به دلاوری‌های مردان و زنان عزت آفرین کشورمان افتخار و به خود ببالند.
وی ادامه داد: مردم شریف و انقلابی در سایه رهبری داهیانه بنیانگذار کبیر جمهوری اسلامی ایران توانستند جنگ هشت ساله که طولانی‌ترین جنگ قرن بود را مدیریت کنند و حتی یک وجب از خاک خود را تسلیم دشمن نکنند و دشمن تا دندان مسلح که مورد حمایت مستکبرین جهان بود را وادار به شکست کنند.
وی تصریح کرد: پیروزی در این جنگ نابرابر جز با امداد الهی و رهبری پیامبرگونه امام خمینی (ره) که با نفس مسیحایی خود جنگ را مدیریت کرد محقق نمی‌شد.
این مقام قضایی ادامه داد: برای اینکه نهال نو پای انقلاب اسلامی به درخت تنومند امروزی تبدیل گردد شهدای عظیمی با خون پاک خود آنرا آبیاری نمودند و انقلاب را به نظام مقدسی که مایه امید و مباهات تمامی مستضعفان جهان است تبدیل نمودند.
رئیس کل دادگستری استان آذربایجان غربی با اشاره به اینکه امروز نظام مقدس جمهوری اسلامی در دنیا حرفی برای گفتن دارد گفت: امروز ما دانشمندان بزرگی داریم که افکار و نظرات آنان در دنیا مورد توجه و مشورت قراردارند.
گروسی گفت: جنگ ما یک جنگ دفاعی بود و کشور ما صرفا دفاع می‌کرد، دفاعی که توام با اخلاق و مروت و جوانمردی بود و آنچه را که قوانین و کنوانسیون‌های جهانی استفاده از آنرا ممنوع نموده بودند استفاده نمی‌کرد، این در حالی بود که دشمن در هر جا که شکست می‌خورد ناجوانمردانه از سلاح شیمیایی و بمب باران مناطق مسکونی استفاده می‌کرد. رفتار ما با اسرای دشمن با رافت اسلامی بود ولی اسرای ما در کشور متجاوز تلخترین شکنجه‌ها را تجربه کردند.
وی افزود: اگر شهادت طلبی رزمندگان ما نبود جنگ به نتیجه نمی ‌رسید. امروز ما در شرایط بدتر از زمان جنگ قرار داریم چرا که دشمنان این نظام از جبهه دیگر که اقتصاد است حمله نموده اند و با اعمال تحریم های ظالمانه به جنگ با ما پرداخته اند ولی غافل از اینکه ملت بزرگ و انقلابی ایران با تدابیر و هدایت گری‌های روشنگرانه رهبر فرزانه خود که این کشتی را هدایت می‌کنند به نصرت و پیروزی خواهند رسید.
وی گفت: ما همان مردمی هستیم که 8 سال دفاع مقدس را با دست خالی و با توسل و توکل به نصرت الهی به پیروزی رسانیم و یقینا این روزهای سخت را نیز سپری خواهیم کرد چرا که مردمان این مرز و بوم انقلاب خود را دوست دارند و به هر قیمتی آنرا حفظ خواهند نمود.
رئیس کل دادگستری استان آذربایجان غربی خطاب به مدیران و مسئولین کشور نیز گفت: امروز روزی است که خطا از ما پذیرفته نیست و باید همگی پشت سر مقام معظم رهبری حرکت کنیم و دست مفسدین خصوصا کسانی که به بیت المال دست درازی می‌کنند را قطع کنیم.
گروسی در پایان تاکید کرد: ارزش های والای دفاع مقدس باید به نسل امروز و نسل های فردا انتقال داده شود و برای این کار باید از فضای مجازی و رسانه‌های گروهی نیز بهره برد  تا به نسل‌های بعد نشان داده شود که چگونه رزمندگان اسلام در دوران دفاع مقدس ابهت شرق و غرب را شکستند و آنها را به زانو درآوردند.
در ادامه این مراسم دو نفر از رزمندگان دوران دفاع مقدس خاطرات خود از جنگ را بیان کردند و در پایان حاضرین از نمایشگاهی که به منظور گرامیداشت دفاع مقدس در ساختمان مرکزی دادگستری استان تشکیل شده بود دیدار کردند.
  
222
 
 
کد مطلب : ۵۷۱۷
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما