۰

راه اندازی کلینیک های حقوقی در استان گلستان

تاریخ انتشار
دوشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۱۲
راه اندازی کلینیک های حقوقی در استان گلستان

به گزارش معاونت فرهنگی دادگستری استان گلستان، هادی هاشمیان دستور داد رؤسای دادگستری و دادستان های سراسر استان با مشارکت دانش آموختگان حقوق، کلینیک های حقوقی را راه اندازی کنند.
وی اظهار کرد: در برنامه اجرایی امسال به دنبال استفاده بیشتر از ظرفیت ها و بسترهایی هستیم که مردم را با مسائل حقوقی که در زندگی روزمره با آن سر و کار دارند، آشنا کنیم.
رئیس کل دادگستری استان بیان کرد: کلینیک های حقوقی در گام نخست در شهرهایی که رشته حقوق در مراکز دانشگاهی آنان ارائه می شود راه اندازی خواهد شد و به تدریج در همه شهرها ایجاد می شود.
وی در ادامه از روسای دادگستری ها خواست: دانش آموختگان حقوق را در قالب بسیج حقوقدانان ساماندهی و با استفاده از ظرفیت این افراد در  کلینیک های حقوقی و طرح هر مسجد یک حقوقدان بهره مند شوند.
رئیس کل دادگستری استان افزود: تعداد زیادی از پرونده های ورودی به محاکم به دلیل ناآشنایی مردم به مسائل حقوقی است، به همین علت یکی از اولویت های امسال ما شناسایی بسترها و ظرفیت ها برای آموزش حقوق به مردم است.
هاشمیان افزود: شبانه روزی شدن مشاوره تلفنی حقوقی شماره 129 و آموزش رادیویی تلویزیونی مباحث حقوقی پرکاربرد از دیگر تلاش های دادگستری استان برای آموزش حقوق به مردم است.

777
کد مطلب : ۵۶۰۹
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما