۱
برای کمک به حفظ محیط زیست در استان گلستان؛

از ظرفیت آرای جایگزین حبس استفاده می شود

تاریخ انتشار
دوشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۵۶
از ظرفیت آرای جایگزین حبس استفاده می شود
به گزارش روابط عمومی دادگستری استان گلستان، هادی هاشمیان در دیدار با مسئولان محیط زیست استان اظهار کرد: سال گذشته بیش از چهار هزار و 500 رای جایگزین زندان از جمله نهال کاری، پاکیزگی محیط زیست و حاشیه جنگل‌ها، کمک به بهسازی مدارس، حرفه آموزی و ارائه خدمات عمومی رایگان به مردم در شهرداری‌ها صادر شد.
وی تشریح کرد: پیشنهادهای موثر نهادهای مرتبط با منابع ملی به قضات محاکم کیفری استان ارسال می شود تا مرتکبان جرایم سبک و افراد فاقد سابقه کیفری، به جای زندان به انجام خدمات عمومی برای حفظ محیط زیست مکلف شوند.
هاشمیان با اشاره به اینکه گلستان از استان های پیشرو در صدور آرای جایگزین زندان است یادآور شد: محیط زیست، منابع طبیعی و دیگر نهادهای فعال در زمینه منابع ملی ایران خدمات و اقدامات مورد نیاز خود را به دادگستری اعلام کنند تا در صورت لزوم بتوانند از ظرفیت های دستگاه قضایی استفاده کنند.
رئیس کل دادگستری استان در ادامه با تاکید بر استفاده بیشتر از ظرفیت سمن ها برای حفظ محیط زیست افزود: بر اساس قانون آیین دادرسی کیفری، سمنها میتوانند هر جا تخلف یا تخریب در محیط زیست مشاهده کردند به دستگاه قضایی شکایت کنند.

777
کد مطلب : ۵۵۹۵
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما