۰
معاون فرهنگی دادگستری کل استان یزد:

قرآن بهترین روش و سبک زندگی را برای انسان ترسیم کرده است

تاریخ انتشار
شنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۰۹
قرآن بهترین روش و سبک زندگی را برای انسان ترسیم کرده است
محمدرضا عرشیان با اشاره به برگزاری هشتمین دوره مسابقات سراسری قرآن و عترت گفت: این مسابقات در رشته های حفظ، قرائت و ترتیل، درک موضوعی و درک مفاهیم در رده زیر 16 سال و بزرگسال برگزار می گردد.
معاون فرهنگی دادگستری کل استان یزد با اشاره به مراحل مختلف این مسابقات افزود: به برگزیدگان رشته‌های کتبی که مجموع امتیازات مراحل شهرستانی، استانی و مقدمات کشوریشان، بیشتر باشد به مرحله کشوری صعود خواهند کرد.
وی مهلت ثبت نام در مسابقات سراسری قرآن و عترت قوه ‌قضاییه در سال جاری را تا اول تیرماه سال جاری اعلام کرد و گفت: به غیر از رشته‌های درک مفاهیم و حفظ موضوعی در مقطع بزرگسالان سایر مقاطع و رشته ها تا اول تیرماه فرصت دارند تا از طریق سامانه فهام معاونت فرهنگی ثبت نام نمایند.
وی تصریح کرد: قرآن به عنوان معجزه جاوید پیامبر(ص)، بهترین روش و سبک زندگی را برای انسان ترسیم کرده است چرا که انسان، مخلوق خدایی است که به حقیقت انسانی و ابعاد وجودی و نیازهای روحی و جسمی مخلوق خود واقف و قرآن نیز به تمام این موارد مورد نیاز بشر پرداخته است.
معاون فرهنگی دادگستری کل استان یزد قوانین و مقررات قرآن کریم را منطبق با فطرت بشری دانست و تصریح کرد: تمام نیازهای مادی و معنوی انسان با وجود ارزشمند قرآن تامین شده زیرا بهترین وسیله هدایت و برون رفت از دغدغه‌ها و بحران‌های سخت آخرالزمان قرآن محسوب می شود.
عرشیان انفاق و همدلی و کمک مؤمنانه خیرین به اقشار آسیب‌پذیر در بحران بیماری ویروسی کرونا را بهترین شاخص عمل به سبک زندگی قرآنی دانست و بیان کرد: اهالی قرآن با نصب‌العین قرار دادن دستورات قرآنی توانستند در بحران کرونا به خوبی سبک زندگی قرآنی خود را به نمایش بگذارند و چراغ امید را در دل نیازمندان، زنده نگهدارند.
وی افزود: کسانیکه در مسیر حق ‌تعالی و قرآن حرکت می‌ کنند، خداوند نیز موانع و مشکلات سد راه آنها را برمی‌ دارد و مردم قرآنی ما نیز این موضوع را در بحران ویروس کرونا در قالب همدلی و وحدت احساس کردند.
 
 

 
222
 
 
کد مطلب : ۵۵۹۰
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما

منشورات