۰
با هدف کاهش آسیب‌ طلاق در جیرفت؛

طرح «حَکَمین قرآنی» اجرا می‌شود

تاریخ انتشار
سه شنبه ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۰۹
طرح «حَکَمین قرآنی» اجرا می‌شود
به گزارش معاونت فرهنگی دادگستری استان کرمان، حسین شکوهی نسب در نشستی با حکمین و مصلحین قرانی در شهرستان جیرفت گفت: سیاست دستگاه قضا بر این است که مصلحین و حکمین آموزش دیده قرآنی به عنوان افراد خبره و معتمدین تاثیرگذار در مناطق مختلف به عنوان بازوی دادگاه خانواده در این زمینه نقش اثرگذار خود را ایفا کنند.
وی ضمن ارائه گزارشی از وضعیت آمار پرونده های طلاق و منازعات خانوادگی در این حوزه قضایی، خاطرنشان کرد: افزایش آمار طلاق نگران کننده است.
شکوهی نسب با اشاره به عوامل متعدد‌ افزایش آمار طلاق، افزود: حوزه قضایی شهرستان جیرفت قصد دارد در راستای تحقق سیاست های معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم و تحکیم نهاد خانواده با تشکیل واحدی مستقل در کنار شوراهای حل اختلاف در امر داوری اختلافات خانوادگی عند الاقتضاء از مصلحین و حکمین قرآنی که دوره های آموزشی ویژه دیده اند استفاده کند.
رئیس شورای پیشگیری از وقوع جرم دادگستری جیرفت گفت: برای کارآمدی و تاثیر بیشتر داوری، احاله پرونده ها ترجیحا بر اساس حوزه سکونت داوران تعیین خواهد شد.
گفتنی است در این جلسه اعضاء در خصوص نقش داوری و تاثیر حکمیت در جلوگیری از فروپاشی نظام خانواده به عنوان مهمترین رکن و نظام اجتماع به بحث و تبادل نظر با یکدیگر پرداختند و پیشنهادات خود را در خصوص تسهیل ارتباط دادگستری با مصلحین و کیفیت بهره برداری بیشتر از این ظرفیت را مطرح کردند.
777
 
 
کد مطلب : ۵۵۶۵
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما