۰
در جشن گلریزان آزادسازی زندانیان جرایم غیرعمد؛

خیرین و نیکوکاران استان فارس 21 میلیارد و پانصد میلیون ریال کمک کردند

تاریخ انتشار
سه شنبه ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۰۷
خیرین و نیکوکاران استان فارس 21 میلیارد و پانصد میلیون ریال کمک کردند
به گزارش معاونت فرهنگی دادگستری استان فارس، حجت الاسلام والمسلمین سیدکاظم موسوی گفت: اگر چه امسال با توجه به شرایط پیش آمده، خیرین، کمک های خود را به سمت آسیب دیدگان ناشی از کرونا جهت داده اند اما خیرین و نیکوکاران استان فارس با  احسان و اهدای کمک های مالی خود زندانیان جرایم غیرعمد را نیز فراموش نکرده اند.
وی بیان کرد: دادگستری استان فارس به منظور حمایت از زندانیان جرایم غیرعمد، 5 هزار احکام جایگزین حبس صادر کرده است و 18 هزار اعطای مرخصی نیز تمدید شده است.
مدیرعامل ستاد دیه استان گفت: با کمک های انسانی و نیکوکارانه خیرین می توان زمینه آزادی بسیاری از زندانیان جرائم غیرعمد و مالی را فراهم نمود و امروز زندانیان جرائم غیرعمدی در پشت میله‌های زندان به سر می برند که آزادی آنها نیاز مند 150 میلیارد تومان اعتبار می باشد.
حجت الاسلام والمسلمین موسوی با بیان اینکه در جشن گلریزانِ امسال  با رعایت پروتکل های بهداشتی عده ای از کریمان و خیرین شیراز در جشن گلریزان رهایی ویژه آزادسازی جرائم غیرعمد شرکت کرده اند گفت: به لطف خداوند و در شب ولادت با سعادت کریم اهل بیت امام حسن مجتبی(ع) خیرین و نیکوکاران شهر شیراز با احسان، کمک و همدلی خود در راستای آزادسازی از زندان بسیاری از محکومین جرائم غیرعمد و مالی در این محفل احسان و نیکوکاری گردهم آمده اند.
وی با تاکید بر اینکه مجموعه قضایی با مرتکبین جرائم عمد، بدون اغماض و در چارچوب قانون برخورد قاطع می نماید، در عین حال یادآور شد: دادگستری استان اقدامات مناسبی نیز در راستای آزادسازی زندانیان انجام داده است که  آزادی مشروط به زندانیان  و نیز مرخصی پایان حبس از این  گونه موارد است.
وی با اشاره به کاهش 80 درصدی دعاوی خانوادگی در اسفندماه سال گذشته تاکنون نیز گفت: تنها 11 نفر در استان فارس به خاطر مهریه در زندان به سر می برند و بقیه نیز با اعطای مرخصی، بیرون از زندان به سر می برند.
حجت الاسلام والمسلمین موسوی در ادامه خاطرنشان کرد: از اواخر سال گذشته تاکنون بر اساس استفاده از تاسیسات حقوقی، دو هزار و 445 نفر از زندانیان فارس آزاد شده اند.
رئیس کل دادگستری استان و مدیرعامل ستاد دیه استان فارس در جشن گلریزان رهایی، ویژه آزاد سازی زندانیان جرائم غیرعمد ضمن اهدای مبلغی به منظور آزادسازی زندانیان جرایم غیرعمد، از خیرین خواست تا با کمک های خیرخواهانه و دستان یاری آنها بسیاری از این زندانیان حداقل تا عید فطر به آغوش خانواده های خود بازگردند. 
 777
 
 
 
کد مطلب : ۵۵۶۴
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما