کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

رئیس کل دادگستری استان اردبیل:

سبک زندگی ساده حضرت فاطمه زهرا (س) الگوی زندگی جوانان است

28 بهمن 1398 ساعت 14:55

رئیس کل دادگستری استان اردبیل در مراسم سالروز ولادت بانوی دو عالم حضرت فاطمه زهرا(س)و "روز زن" به تشریح ویژگی ها و ابعاد شخصیتی آن حضرت پرداخت و گفت: برای همه ما واجب است تا با مطالعه و یادآوری ویژگی ها، رفتار و کردار آن حضرت، شخصیت اخلاقی و دینی آن بزرگوار را الگو و سرمشق رفتاری در طول زندگی خود قرار دهیم.


به گزارش معاونت فرهنگی دادگستری استان اردبیل، ناصر عتباتی اظهار کرد: بی شک پایه و اساس ترویج و گسترش سبک زندگی ایرانی اسلامی در جامعه، بانوان هستند که می توانند در تعیین این مسیر نقش‌آفرین و تعیین کننده باشند.
رئیس کل دادگستری استان با اشاره به شخصیت والای حضرت زهرا (س) گفت: اساس زندگی حضرت فاطمه زهرا (س) بر مبنای صداقت بود و اگر صداقت در زندگی حاکم باشد و روابط جامعه بر اساس آن شکل بگیرد مسلماً موجب کاهش بسیاری از جرایم و آسیب ها در جامعه خواهیم بود.
عتباتی افزود: جامعه ما نیاز به الگوبرداری از ویژگی‌های شخصیتی آن حضرت مانند گذشت، صبر و بردباری در برابر مسائل و مشکلات دارد.
وی با اشاره به لزوم تربیت صحیح فرزندان در خانواده به سیره حضرت فاطمه زهرا(س) اشاره کرد و گفت: حضرت فاطمه زهرا (س) نماد و شاخص فرزندپروری بر اساس تعالیم اسلامی است. چنانکه پرورش یافتگان دامن آن حضرت به نماد ظلم ستیزی، مبارزه با جور و بیداد و اساس معنویت و معرفت بشریت در طول تاریخ تبدیل شدند.
777
 


کد مطلب: 5412

آدرس مطلب: http://www.farhangionline.ir/news/5412/سبک-زندگی-ساده-حضرت-فاطمه-زهرا-س-الگوی-جوانان

امور فرهنگی قوه قضاییه
  http://www.farhangionline.ir