۰

کارگاه آموزشی «سواد رسانه» در دادگستری استان اصفهان برگزار شد

تاریخ انتشار
دوشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۰۴
کارگاه آموزشی «سواد رسانه» در دادگستری استان اصفهان برگزار شد
به گزارش روابط عمومي دادگستري کل استان اصفهان، محمدمهدی فتوره چی اظهار کرد: طبق بررسی ها، میزان حضور جوانان در فضای مجازی در دو سال 96 و 97 به اندازه ۴۸ واحد درسی در دانشگاه بوده و طبق آمارها، به طور متوسط هر ایرانی ۷ ساعت از روز خود را در فضای مجازی سپری می کند.
فتوره چی در ادامه به تأثیر شبکه های اجتماعی در خانواده پرداخت و اظهار کرد: شبکه های اجتماعی از عوامل مداخله گر در ۸۰ درصد طلاق ها در کشور آمریکا هستند و در ایران نیز این شبکه ها در ۶۰ درصد طلاق ها جزء عوامل مداخله گر بوده و در ۲۰ درصد طلاق ها عامل اصلی هستند.
این کارشناس فضای مجازی با اشاره به سلولی شدن خانواده ها در عصر کنونی تصریح کرد: سلولی شدن خانواده های به این معناست که هر کدام از اعضای خانواده در سلول خودش با یک رسانه خاص مشغول است.
مدیر گروه مطالعات رسانه و فرهنگ مؤسسه مطالعات و تحقیقات اجتماعی دانشگاه تهران تأکید کرد: در مواجهه امروزی با فناوری سه رویکرد خوشبینانه (که در آن فقط مزایا و فرصت ها قابل مشاهده است)، بدبینانه (که در آن فقط تهدیدها مورد توجه قرار می گیرد) و واقع بینانه (که خوبی ها و بدی ها با هم دیده می شود) وجود دارد.
فتوره چی در پایان افزود: کسانی که با دید واقع بینانه به فضای مجازی نگاه می کنند در قبال این فضا منفعل نیستند، بلکه عملکرد فعالی دارند.
777
 
کد مطلب : ۵۳۹۵
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما

منشورات