۰

کارگاه آموزشی «سواد رسانه» در دادگستری استان اصفهان برگزار شد

تاریخ انتشار
دوشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۰۴
کارگاه آموزشی «سواد رسانه» در دادگستری استان اصفهان برگزار شد
به گزارش روابط عمومي دادگستري کل استان اصفهان، محمدمهدی فتوره چی اظهار کرد: طبق بررسی ها، میزان حضور جوانان در فضای مجازی در دو سال 96 و 97 به اندازه ۴۸ واحد درسی در دانشگاه بوده و طبق آمارها، به طور متوسط هر ایرانی ۷ ساعت از روز خود را در فضای مجازی سپری می کند.
فتوره چی در ادامه به تأثیر شبکه های اجتماعی در خانواده پرداخت و اظهار کرد: شبکه های اجتماعی از عوامل مداخله گر در ۸۰ درصد طلاق ها در کشور آمریکا هستند و در ایران نیز این شبکه ها در ۶۰ درصد طلاق ها جزء عوامل مداخله گر بوده و در ۲۰ درصد طلاق ها عامل اصلی هستند.
این کارشناس فضای مجازی با اشاره به سلولی شدن خانواده ها در عصر کنونی تصریح کرد: سلولی شدن خانواده های به این معناست که هر کدام از اعضای خانواده در سلول خودش با یک رسانه خاص مشغول است.
مدیر گروه مطالعات رسانه و فرهنگ مؤسسه مطالعات و تحقیقات اجتماعی دانشگاه تهران تأکید کرد: در مواجهه امروزی با فناوری سه رویکرد خوشبینانه (که در آن فقط مزایا و فرصت ها قابل مشاهده است)، بدبینانه (که در آن فقط تهدیدها مورد توجه قرار می گیرد) و واقع بینانه (که خوبی ها و بدی ها با هم دیده می شود) وجود دارد.
فتوره چی در پایان افزود: کسانی که با دید واقع بینانه به فضای مجازی نگاه می کنند در قبال این فضا منفعل نیستند، بلکه عملکرد فعالی دارند.
777
 
کد مطلب : ۵۳۹۵
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما

پرسش و پاسخ
واخواهی به چه معنایی است؟
روش‌های اعتراض به آراء به دو دسته تقسیم می‌شود: طرق عادی مشتمل بر واخواهی و تجدیدنظر و طرق فوق‌العاده که مشتمل بر فرجام ...
پس از سرقت یا مفقودی چک، صادر کننده یا دارنده آن چگونه باید پیگیری کند؟
چک به عنوان یک وسیله پرداخت نقش بسیار مهمی در روابط اقتصادی اشخاص جامعه ایفا می کند که در صورت آشنایی با مقررات مربوط به ...
آثار و تبعات ازدواج های قانونی کدام است؟
از جمله معيارهايي كه باید مورد توجه جدي در انتخاب همسر قرار گیرد، التزام و پایبندی به ارزش های عرفی و قانونی است تا بتواند ...