۰
رئیس کل دادگستری استان قم:

ارتقای اخلاق حرفه‌ای باید در دستور کار برنامه ریزان فرهنگی در دستگاه قضایی قرار گیرد

تاریخ انتشار
دوشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۲۰
ارتقای اخلاق حرفه‌ای باید در دستور کار برنامه ریزان فرهنگی در دستگاه قضایی قرار گیرد
رئیس کل دادگستری استان قم با اشاره به اینکه ارتقای اخلاق حرفه‌ای قضات و کارمندان باید در دستور کار برنامه ریزان فرهنگی در دستگاه قضایی قرار گیرد گفت: ارتقای اخلاق حرفه ­ای در میان کارکنان باعث ارتقای شأن و حفظ اقتدار دستگاه قضایی خواهد شد.
وی افزود: در کنار برنامه های فرهنگی درون سازمانی ویژه همکاران قضایی و اداری، می بایست در خصوص ارتقای فرهنگ عمومی آحاد جامعه و مراجعان به محاکم قضایی نیز تمهیدات لازم اندیشیده شود.
رئیس کل دادگستری استان قم تأکید کرد: تکریم ارباب رجوع به عنوان یکی از مهمترین سیاست ها، اهداف و خط مشی های دستگاه قضایی به شمار می رود و از کمیته ای که با همین عنوان در دادگستری استان قم تشکیل شده انتظار می رود تا بررسی های لازم را جهت پیشبرد برنامه های تکریم ارباب رجوع مد نظر قرار دهد.
وی در ادامه بر لزوم تداوم آموزش ها در حوزه­ های تحکیم خانواده ویژه کارکنان و خانواده ها تأکید کرد و گفت: در برنامه ریزی های فرهنگی می بایست ارزیابی دقیقی از نیازها و انتظارات فرهنگی کارکنان و خانواده ایشان صورت گیرد و مانند گذشته از نتایج این ارزیابی ها در تدوین و اجرای برنامه ها استفاده شود تا در آینده شاهد اثرگذاری بیشتر این برنامه ها باشیم.
حجت الاسلام مظفری با تمجید از اقدامات صورت گرفته در نمایشگاه فرهنگی و اجتماعی دادگستری تصریح کرد: مجموع اقدامات باید بتواند منجر به بهبود وضعیت مجرمان و کاهش ورودی پرونده­ ها به دادگستری شود و با توجه به تعاملات موثر سازمان های استان قم می بایست افراد و اقشار بیشتری از خدمات این نمایشگاه بهره مند شوند.
رئیس کل دادگستری استان قم با تصریح اینکه اجرای مجازات های جایگزین حبس اثرات مثبتی را در پی خواهد داشت افزود: رویکرد دستگاه قضایی این است تا در برخی موارد که می‌توان، از مجازات‌های جایگزین استفاد‌ه کرد‌ و می­ بایست با برنامه های فرهنگی و آموزشی قضات را به صدور این احکام تشویق و باور ایشان مبنی بر تأثیر این دسته احکام را تقویت نمود.
گفتنی است در ابتدای این جلسه حجت الاسلام والمسلمین مجید یزدی، معاون فرهنگی دادگستری استان قم ضمن برشمردن اهداف و رسالت های معاونت فرهنگی، گزارشی از روند اجرای برنامه های فرهنگی در دادگستری را ارائه کرد.
 
 
 

222
 
 
کد مطلب : ۵۱۴۲
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما