۰
رئیس کل دادگستری استان فارس:

قضات روحانی باید در اجرای طرح «هر مسجد یک حقوقدان» مشارکت جدی داشته باشند

تاریخ انتشار
شنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۵۱
قضات روحانی باید در اجرای طرح «هر مسجد یک حقوقدان» مشارکت جدی داشته باشند
به گزارش روابط عمومی دادگستری استان فارس، حجت الاسلام والمسلمین سیدکاظم موسوی، قضات روحانی را از سالمترین، متدین ترین، بااخلاص ترین و منظم ترین قضات و از سرمایه های اصلی دستگاه قضایی دانست و تصریح کرد: انتظار است قضات روحانی با ارائه برنامه، راهکار و پیشنهادات مناسب در دوران تحول دستگاه قضا با همکاری و همراهی بیشتر، مجموعه دادگستری استان را در راستای ارتقاء و رسیدن به اهداف مورد انتظار رئیس قوه قضاییه یاری نمایند.
وی در ادامه بر حفظ شأن و جایگاه روحانیت در مقابل خطرات ناشی از فضای مجازی تأکید کرد و گفت: دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی با انتشار برخی مطالب نامربوط و غیرواقعی در سایت ها و فضای مجازی درصدد ضربه زدن به نظام و اعتقادات معنوی و اخلاقی مردم هستند و روحانیت باید مراقب حربه های دشمن در استفاده از فضای مجازی و خطرات ناشی از آن باشد.
وی در خصوص خدمت رسانی قضايي به مردم نيز گفت: در دوران تحول دستگاه قضا بارقه های امید در دل مردم بیش از پیش روشن شده و انتظارات مردم از دستگاه قضا بیش از گذشته است؛ بنابراین لازم است قضات با تلاش و کار جهادی در کاهش آمار پرونده های قضایی اهتمام نمایند.
حجت الاسلام والمسلمین موسوی در ادامه از کاهش زمان اوقات رسیدگی به پرونده های قضایی و نیز بهبود آمار عملکردی شعب دادگستری استان فارس خبر داد و گفت: عملکرد مطلوب قضات و کارکنان دادگستری فارس در راستای مختومه کردن پرونده های قضایی و کسر از آمار موجودی در خور تقدیر است.
وی به طرح "هر مسجد یک حقوقدان" نیز اشاره کرد و یادآور شد: قضات، به ویژه قضات روحانی در اجرای این طرح مشارکت جدی داشته باشند و علاوه بر توضیح مسائل حقوقی، به موضوعات مهم دیگر جامعه همچون بحث عفاف و حجاب نیز بپردازند و اجرای ویژه این طرح، در مرکز استان باید از مساجد اصلی شهر آغاز شود چرا که دشمن درصدد کمرنگ جلوه دادن مسائل دینی و اخلاقی است.
رئیس کل دادگستری استان بر تلاش در جهت گرایش و جذب مردم به مساجد تأکید و تصریح کرد: هر چه معنویت و گرایش مردم به دین بیشتر شود شاهد کاهش جرائم در جامعه و در نتیجه کاهش آمار ورودی پرونده به دستگاه قضایی خواهیم بود.
حجت الاسلام والمسلمین موسوی با اشاره به لزوم خوش رفتاری و برخورد حسنه با مردم از سوی قضات گفت: رئیس قوه قضاییه بر رفتار مناسب و حسنه با مردم، تکریم و احترام ارباب رجوع و رسیدگی به مشکلات مردم از سوی قضات و مسئولان قضایی تأکید فراوان داشتند، لذا برخورد مناسب از سوی قاضی سبب می شود مراجعه کنندگان به محکمه راحتتر بتوانند حرف های خود را بزنند.
وی به تمرکز و در اولویت قرار دادن رسيدگي و تعيين تكليف پرونده های مسن از سوی قضات اشاره و تصریح کرد: یکی از اولویت های دادگستری استان فارس رسیدگی به پرونده های مسن است و تا پایان سال جاری شاهد به سرانجام رسيدن پرونده های مسن در دادگستری فارس خواهيم بود.
رئیس کل دادگستری استان افزود: در این راستا لازم است رؤسا و دادستان های حوزه های قضایی اهتمام لازم را در این خصوص داشته باشند و امور قضایی و صدور احکام به روز باشد تا وقت مردم در دادگستریها تلف نشود.
رئیس شورای قضایی استان بر تشکيل نشست های بصیرتی در دادگستری ها، توجه به مقوله عفاف و حجاب، داشتن روحیه انقلابی گری، دفاع از مواضع انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی و همچنین تبعیت از فرامین مقام معظم رهبری حضرت آیت الله العظمی خامنه ای (مدظله العالی) در همه کارها و اجرای دقیق دستورالعمل ها و بخشنامه های رئیس قوه قضاییه تاکید کرد.
گفتنی است در این همایش که به همت معاونت فرهنگی دادگستری استان فارس برگزار شد از اقدامات و تلاش های قضات روحانی دادگستری استان فارس با اهداء لوح تقدیر از سوی رئیس کل دادگستری استان قدردانی شد.
 
 
 
222
 
کد مطلب : ۵۱۳۳
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما