۰
معاون فرهنگی دادگستری استان قم:

کارگزاران نظام خادم ارباب رجوع هستند

تاریخ انتشار
شنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۳۸
کارگزاران نظام خادم ارباب رجوع هستند
به گزارش معاونت فرهنگی دادگستری استان قم، حجت الاسلام والمسلمین مجید یزدی با اشاره به اینکه ارتباط با خدا و عبادت، کار، تفریح و ورزش و استراحت سه برنامه اساسی مومن در طول زندگی است به تبیین سیره عبادی ثامن الحجج پرداخت و جلوه ­هایی از عبادت و راز و نیاز و ارتباط آن حضرت با پروردگار را برای حاضران شرح داد.
معاون فرهنگی دادگستری استان افزود: مطابق آیات قرآن کریم خداوند متواضعین را دوست دارد و آخرت برای کسانی است که فساد نکنند، اهل صلاح باشند و در پی تصاحب پست و مقام نبوده و از آن پرهیز کنند و بدانند که جایگاه را خدا باید به انسان عنایت فرماید. از این رو مسئولان و کارگزاران نظام نیز  باید با تأسی به سیره امام رضا (ع)  تواضع را سرلوحه کار خود قرار دهند.
یزدی با اشاره به اینکه ائمه وجودی پر از فضائل و معارف بودند، اما متواضع در برابر دیگران افزود: بنابر این اگر کسی قصد دارد از ائمه اطهار (ع) الگو بگیرد ­باید خادم دیگران باشد زیرا ارباب رجوع در نظام جمهوری اسلامی فرستاده خداوند است و کارگزاران نظام، خادم ارباب رجوع هستند و خادم کسی است که مردم را ولی نعمت خود می­داند.
وی با اشاره به سیره امام رضا (ع) در تسریع انجام امور مراجعه کنندگان گفت: امام رضا (ع) امور مراجعان را لطف و روزی خداوند می­ دانستند و همواره در انجام آن تسریع نموده و دیگران را نیز به این امر تشویق می­ کردند تا مبادا این از این فضیلت غافل شده و چنین توفیقی از دستشان برود.
معاون فرهنگی دادگستری استان قم در ادامه گفت: امام رضا (ع) در روایتی می­ فرمایند قدر نعمت­ ها را بدانید و شاکر آنها باشید زیرا اگر قدردان نعمتی نبودید و از دستتان رفت؛ دیگر برنمی­گردد. از این رو موقعیت شغلی کارگزاران نظام مقدس جمهوری اسلامی به عنوان نعمتی است که می ­بایست از آن جهت خدمت به دیگران استفاده نمود.
یزدی خاطر نشان کرد: همه ما باید قدر نعمت رهبری و نظام جمهوری اسلامی را بدانیم که به کمک خون هزاران شهید به دست ما رسیده است و عزت و استقلال و افتخار و سربلندی امروز ما مرهون جانفشانی ایثارگرانی است که این نعمت را به دست ما دادند و ما باید قدردان این نعمت­ ها باشیم.
 
 

 
222
 
کد مطلب : ۵۱۳۲
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما