۰
معاون فرهنگی دادگستری استان لرستان:

با همت همه بخش ها می توان تکریم ارباب رجوع را به سطح مطلوبی رساند

تاریخ انتشار
شنبه ۴ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۵۶
با همت همه بخش ها می توان تکریم ارباب رجوع را به سطح مطلوبی رساند
به گزارش روابط عمومی دادگستری کل استان لرستان، معاون فرهنگی دادگستری استان بیان کرد: در فرآیندهایی که در طرح تکریم ارباب رجوع مشخص شده بر همه استانها تکلیف است که به نحو مطلوب دراین امر نهایت تلاش را داشته و نسبت به افرادی که به دستگاه قضایی ورود پیدا می کنند باید به نحو صحیح و درست از آنها تکریم به عمل آمده و حتی المقدور نارضایتی برای کسی ایجاد نشود.
وی اظهار داشت: هر چند متولی امر معاونت فرهنگی می باشد ولی نظارت و همکاری سایر معاونت ها در این بین دخیل است و مانند زنجیر همه ارکان دادگستری در این مسئله به هم پیوسته هستند و باید در تثبیت و اهمیت جایگاه ارباب رجوع اهتمام ویژه ای داشته باشیم.
مسعود روشن پور دبیر کارگروه طرح تکریم ارباب رجوع نیز با ذکر این مسئله که طرح تکریم ارباب رجوع پیچیده نیست اما در عین گسستگی پیوسته است افزود: این طرح از اولویت های قوه قضاییه می باشد و در بین مسئولین و مدیران ارشد قوه به خوبی تبیین شده و اهمیت آن نمایان گشته است.
وی ادامه داد: برگزاری این جلسه و شرکت همه مدعوین نشانگر عزم راسخ دادگستری استان در جهت اعتلای سازمانی و گویای این مسئله است که همه معاونت ها به اهمیت تکریم ارباب رجوع واقف هستند.
وی افزود: بنده با طراحی یکسری فرم بر اساس معیار، زیرمعیار و شاخص ها سعی در انجام امور توسط کارشناسان نموده ام به گونه ای که با تدوین این فرم ها بر اساس مدل همه همکاران درک بهتری از جزییات شاخص ها خواهند داشت و می توانند در نحوه ثبت اطلاعات شایسته تر عمل کرده و اطلاعات فرم ها را راحتر وارد سامانه مربوط نماییم.
دبیر کارگروه تکریم ارباب رجوع افزود: هدف همه کارکنان قضایی و اداری در دستگاه قضا تولید رایی است که از نظر قانونی متقن و مستدل و از نظر فقهی کاملا شرعی باشد.
گفتنی است این جلسه با حضور نمایندگان معاونت های آمار و فناوری اطلاعات، برنامه ریزی، حقوق شهروندی، پیشگیری از وقوع جرم، مالی پشتیبانی و عمرانی، منابع انسانی، حفاظت و اطلاعات، حوزه ریاست دادگستری، شوراهای حل اختلاف، دادگستری و دادسرای شهرستان خرم آباد به منظور تشریح فرم های مدل تعالی فرهنگی و طرح  تکریم ارباب رجوع برگزار شد.
 
 222
 
 
کد مطلب : ۵۱۲۳
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما