۰
معاون فرهنگی دادگستری استان یزد:

قرآن نقشه راه تعالی بشر است

تاریخ انتشار
سه شنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۴۸
قرآن نقشه راه تعالی بشر است
به گزارش روابط عمومی معاونت فرهنگی دادگستری استان یزد، محمدرضا عرشیان در آیین اختتامیه مسابقات قرآن اداره کل زندان های استان یزد با بیان اینکه قرآن کتاب زندگی و هدایت انسان ها است، افزود: برای خوشبختی و سربلندی در زندگی باید فرامین و تعالیم خداوند قادر متعال را با تأسی به قرآن کریم و روایات ائمه اطهار سرلوحه امور خود در زندگی فردی و اجتماعی قرار داد.
وی اظهار داشت: امروز نیاز به راهبردهای قرآنی پیش از گذشته احساس می شود زیرا در نقطه عطف تاریخ بشریت قرار داریم و مسئولیت بسیار سنگینی بر عهده ماست.
وی تصریح کرد: قرآن به عنوان آخرین کتاب آسمانی دین خاتم، مصون از تحریف و اشتباه است و همه آنچه که باید انسان را به یک زندگی با سعادت برساند در بر دارد.
معاون فرهنگی دادگستری استان، مهمترین هدف از زندگی و آفرینش را شناخت و معرفت کمال و تلاش برای رسیدن به این امر مهم دانست و گفت: راه دستیابی به کمال مطلق، مطالعه کتاب قرآن و انس با آن در سایه عقل و خرد است.
وی برگزاری مسابقات قرآنی را بهانه برای انس و مجالست با این مصحف شریف دانست و بیان داشت: مسابقات قرآن زمینه ساز انس با قرآن، رشد و تعالی معرفت دینی و راهی برای ترویج فرهنگ قرآنی همراه با ایجاد انس و قرب بیشتر به کلام الهی است.
وی با تأکید بر اینکه قرآن باید در بطن زندگی قرار گیرد افزود: قرآن قلب دین است و پویایی و سعادت نسل آینده نیز در گرو انس با این مصحف شریف است.
 

 
 
222
 
کد مطلب : ۴۹۲۷
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما

پرسش و پاسخ
رسیدگی به دادخواست اعاده دادرسی چگونه انجام می شود؟
اعاده دادرسی، یکی از شیوه های فوق العاده اعتراض به رأی است که در کنار طرقی چون فرجام‎خواهی قرار دارد و بدین معناست که نتیجه ...
مراحل رسیدگی به موضوع نزاع در مراجع قضایی چگونه است؟
هنگام بروز هر ضرب و جرحی معمولاً پرونده های این چنینی پس از تنظیم گزارش نيروی انتظامي به دادسرای عمومی و انقلاب محل وقوع ...
پیامدهای حقوقی اقامتگاه کدام است؟
اقامتگاه به مکان معینی گفته می‌شود که فعالیت‌ها و امور شخص، اعم از سکونت و اداره امور وی در آن مکان متمرکز شده و به نوعی ...