۰
معاون فرهنگی دادگستری استان یزد:

قرآن نقشه راه تعالی بشر است

تاریخ انتشار
سه شنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۴۸
قرآن نقشه راه تعالی بشر است
به گزارش روابط عمومی معاونت فرهنگی دادگستری استان یزد، محمدرضا عرشیان در آیین اختتامیه مسابقات قرآن اداره کل زندان های استان یزد با بیان اینکه قرآن کتاب زندگی و هدایت انسان ها است، افزود: برای خوشبختی و سربلندی در زندگی باید فرامین و تعالیم خداوند قادر متعال را با تأسی به قرآن کریم و روایات ائمه اطهار سرلوحه امور خود در زندگی فردی و اجتماعی قرار داد.
وی اظهار داشت: امروز نیاز به راهبردهای قرآنی پیش از گذشته احساس می شود زیرا در نقطه عطف تاریخ بشریت قرار داریم و مسئولیت بسیار سنگینی بر عهده ماست.
وی تصریح کرد: قرآن به عنوان آخرین کتاب آسمانی دین خاتم، مصون از تحریف و اشتباه است و همه آنچه که باید انسان را به یک زندگی با سعادت برساند در بر دارد.
معاون فرهنگی دادگستری استان، مهمترین هدف از زندگی و آفرینش را شناخت و معرفت کمال و تلاش برای رسیدن به این امر مهم دانست و گفت: راه دستیابی به کمال مطلق، مطالعه کتاب قرآن و انس با آن در سایه عقل و خرد است.
وی برگزاری مسابقات قرآنی را بهانه برای انس و مجالست با این مصحف شریف دانست و بیان داشت: مسابقات قرآن زمینه ساز انس با قرآن، رشد و تعالی معرفت دینی و راهی برای ترویج فرهنگ قرآنی همراه با ایجاد انس و قرب بیشتر به کلام الهی است.
وی با تأکید بر اینکه قرآن باید در بطن زندگی قرار گیرد افزود: قرآن قلب دین است و پویایی و سعادت نسل آینده نیز در گرو انس با این مصحف شریف است.
 

 
 
222
 
کد مطلب : ۴۹۲۷
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما

پرسش و پاسخ
واخواهی به چه معنایی است؟
روش‌های اعتراض به آراء به دو دسته تقسیم می‌شود: طرق عادی مشتمل بر واخواهی و تجدیدنظر و طرق فوق‌العاده که مشتمل بر فرجام ...
پس از سرقت یا مفقودی چک، صادر کننده یا دارنده آن چگونه باید پیگیری کند؟
چک به عنوان یک وسیله پرداخت نقش بسیار مهمی در روابط اقتصادی اشخاص جامعه ایفا می کند که در صورت آشنایی با مقررات مربوط به ...
آثار و تبعات ازدواج های قانونی کدام است؟
از جمله معيارهايي كه باید مورد توجه جدي در انتخاب همسر قرار گیرد، التزام و پایبندی به ارزش های عرفی و قانونی است تا بتواند ...