۰
به مناسبت هفته قوه قضاییه؛

بازدید مسئولین ارشد قضایی استان آذربایجان شرقی از زندان مرکزی تبریز

تاریخ انتشار
دوشنبه ۱۰ تير ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۴۹
بازدید مسئولین ارشد قضایی استان آذربایجان شرقی از زندان مرکزی تبریز
به گزارش روابط عمومی دادگستری استان آذربایجان شرقی، حجت الاسلام والمسلمین مظفری رئیس کل دادگستری استان به همراه خلیل اللهی دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان، در معیت محمدیاری مدیرکل زندان های استان در زندان تبریز حضور یافته و ضمن بازدید از بخش های مختلف طی دیداری چهره به چهره با زندانیان به مسائل و مشکلات مددجویان رسیدگی کردند.
در این دیدار حجت الاسلام  والمسلمین مظفری هفته قوه قضاییه را فرصتی مغتنم برای بازشناسی اصول و مبانی دستگاه قضایی در نظام اسلامی و شناساندن ظرفیت و قابلیت آیین دادرسی اسلامی دانست و با گرامیداشت یاد و خاطره شهید بهشتی و ۷۲ تن از یاران با وفای آن شهید والامقام گفت: شهید بهشتی به عنوان یکی از نزدیک ترین یاران حضرت امام (ره) و از استوانه های انقلاب و بنیانگذار دستگاه قضایی انقلاب همواره دغدغه مسائل و مشکلات مردم، دادخواهی مظلومان از ظالمان و جباران و احقاق عدالت را داشت.
رئیس کل دادگستری استان هدف از برگزاری چنین جلساتی را اطلاع بی واسطه از مسائل و مشکلات زندانیان و حل و فصل سریع مسائل و مشکلات آنها عنوان کرد و گفت: طبق جدول زمان بندی مشخص در طول سال بویژه در ایام و مناسبت های خاص کلیه قضات و مسئولین قضایی در سطح زندان های استان و زندان تبریز حضور یافته به مسائل و مشکلات زندانیان رسیدگی می کنند.
رئیس هیئت امنای ستاد دیه استان با تشریح سیاست های حبس زدایی و برنامه های حمایتی افزود: اولویت دستگاه قضایی اجتناب از تعیین مجازات حبس برای زندانیان جرائم غیرعمد و بخصوص مطالبه مهریه بوده و تلاش می شود با استفاده از ظرفیت ستاد دیه، شوراهای حل اختلاف، کمیته صلح و سازش و تعیین مجازات های جایگزین حبس از معرفی و اقامت چنین افرادی در زندان حدالامکان جلوگیری شود.
محمدیاری مدیرکل زندان های استان نیز در این بازدید ضمن ارائه گزارشی از وضعیت زندان های استان و پرژه های عمرانی در حال اجرای زندان تبریز گفت: سعی و تلاش همکاران همواره بر این است که با تعامل و همکاری نزدیک با قضات و مسئولین قضایی ضمن برداشتن قدم های مؤثر در سیاست کاهش جمعیت کیفری، زمینه اجرای هرچه بهتر برنامه های اصلاحی و تربیتی را برای زندانیان در مدت زمان تحمل کیفر حبس فراهم بیاوریم.
بر پایه این گزارش قضات و مسئولین قضایی به همراه مسئولین زندان تبریز با استقرار در سالن ها و بندهای مختلف با زندانیان دیدار و از نزدیک به مسائل و مشکلات آنان رسیدگی و همچنین از روند عملیات و پروژه های عمرانی در زندان تبریز بازدید کردند.
 
 
 
 
222
 
کد مطلب : ۴۷۹۵
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما

پرسش و پاسخ
واخواهی به چه معنایی است؟
روش‌های اعتراض به آراء به دو دسته تقسیم می‌شود: طرق عادی مشتمل بر واخواهی و تجدیدنظر و طرق فوق‌العاده که مشتمل بر فرجام ...
پس از سرقت یا مفقودی چک، صادر کننده یا دارنده آن چگونه باید پیگیری کند؟
چک به عنوان یک وسیله پرداخت نقش بسیار مهمی در روابط اقتصادی اشخاص جامعه ایفا می کند که در صورت آشنایی با مقررات مربوط به ...
آثار و تبعات ازدواج های قانونی کدام است؟
از جمله معيارهايي كه باید مورد توجه جدي در انتخاب همسر قرار گیرد، التزام و پایبندی به ارزش های عرفی و قانونی است تا بتواند ...