۰
معاون فرهنگی دادگستری کل استان مازندران تاکید کرد؛

لزوم همکاری و هماهنگی دستگاهها در کاهش آسیب های اجتماعی

تاریخ انتشار
دوشنبه ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۰۵
لزوم همکاری و هماهنگی دستگاهها در کاهش آسیب های اجتماعی
به گزارش معاونت فرهنگی دادگستری استان مازندران، حجت الاسلام والمسلمین سیدمرتضی موسوی در جلسه کارگروه تخصصی بانوان و خانواده که در دادگستری کل استان مازندران برگزار شد، افزود: بخشی از پرونده های وارده به تشکیلات قضایی مربوط به طلاق و یا آسیب هایی که متوجه فرزندان می شود مربوط به اشتغال افراد است.
معاون قضایی و فرهنگی دادگستری کل استان مازندران گفت: بسیاری از فرزندان طلاق و سرپرستان خانوار که مرد توانایی اداره خانواده خود را به دلایل مختلف نداشت، توانمندسازی و اشتغال بانوان توانست جلوی آسیب ها را بگیرد و مشاغل بانوان در کنار خانواده توانسته از گسترش آسیب های اجتماعی جلوگیری کند.
حجت الاسلام  والمسلمین سید مرتضی موسوی افزود: در مباحث طلاق با همه زحماتی که کشیده می شود، اما به این مسائل توجه نمی شود. این قسمت ها را کمتر می بینیم که بانوان با از خودگذشتگی و ایجاد اشتغال به حفظ خانواده کمک می کنند که این مسائل باید برجسته شود.
وی با بیان اینکه مشکل اقتصادی توسط کارشناسان غربال گری طلاق، دیده نمی شود گفت: در مراکز مشاوره طلاق نیاز داریم تا به این مسائل توجه شود.
معاون قضایی و فرهنگی دادگستری کل استان مازندران با بیان اینکه، نهادها و سازمان ها باید در حوزه های مربوط به خود در راستای کاهش آسیب های اجتماعی تولید محتوا نمایند، خاطرنشان کرد: آنچه در توان داریم باید برای تولید محتوا اقدام کنیم و در اینباره نیازمند تعامل همگانی هستیم.
وی با اشاره به اینکه دولت در زمینه کاهش آسیب های اجتماعی اعتبار اختصاص داده و مراکزی را برای ترک اعتیاد در نظر گرفته است افزود: اما همه وجوه یک آسیب باید در نظر گرفته شود تا بتوانیم این معضل اجتماعی را کاهش دهیم.
 
 


222
 
کد مطلب : ۴۷۱۱
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما

پرسش و پاسخ
رسیدگی به دادخواست اعاده دادرسی چگونه انجام می شود؟
اعاده دادرسی، یکی از شیوه های فوق العاده اعتراض به رأی است که در کنار طرقی چون فرجام‎خواهی قرار دارد و بدین معناست که نتیجه ...
مراحل رسیدگی به موضوع نزاع در مراجع قضایی چگونه است؟
هنگام بروز هر ضرب و جرحی معمولاً پرونده های این چنینی پس از تنظیم گزارش نيروی انتظامي به دادسرای عمومی و انقلاب محل وقوع ...
پیامدهای حقوقی اقامتگاه کدام است؟
اقامتگاه به مکان معینی گفته می‌شود که فعالیت‌ها و امور شخص، اعم از سکونت و اداره امور وی در آن مکان متمرکز شده و به نوعی ...