۰
معاون فرهنگی دادگستری کل استان مازندران تاکید کرد؛

لزوم همکاری و هماهنگی دستگاهها در کاهش آسیب های اجتماعی

تاریخ انتشار
دوشنبه ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۰۵
لزوم همکاری و هماهنگی دستگاهها در کاهش آسیب های اجتماعی
به گزارش معاونت فرهنگی دادگستری استان مازندران، حجت الاسلام والمسلمین سیدمرتضی موسوی در جلسه کارگروه تخصصی بانوان و خانواده که در دادگستری کل استان مازندران برگزار شد، افزود: بخشی از پرونده های وارده به تشکیلات قضایی مربوط به طلاق و یا آسیب هایی که متوجه فرزندان می شود مربوط به اشتغال افراد است.
معاون قضایی و فرهنگی دادگستری کل استان مازندران گفت: بسیاری از فرزندان طلاق و سرپرستان خانوار که مرد توانایی اداره خانواده خود را به دلایل مختلف نداشت، توانمندسازی و اشتغال بانوان توانست جلوی آسیب ها را بگیرد و مشاغل بانوان در کنار خانواده توانسته از گسترش آسیب های اجتماعی جلوگیری کند.
حجت الاسلام  والمسلمین سید مرتضی موسوی افزود: در مباحث طلاق با همه زحماتی که کشیده می شود، اما به این مسائل توجه نمی شود. این قسمت ها را کمتر می بینیم که بانوان با از خودگذشتگی و ایجاد اشتغال به حفظ خانواده کمک می کنند که این مسائل باید برجسته شود.
وی با بیان اینکه مشکل اقتصادی توسط کارشناسان غربال گری طلاق، دیده نمی شود گفت: در مراکز مشاوره طلاق نیاز داریم تا به این مسائل توجه شود.
معاون قضایی و فرهنگی دادگستری کل استان مازندران با بیان اینکه، نهادها و سازمان ها باید در حوزه های مربوط به خود در راستای کاهش آسیب های اجتماعی تولید محتوا نمایند، خاطرنشان کرد: آنچه در توان داریم باید برای تولید محتوا اقدام کنیم و در اینباره نیازمند تعامل همگانی هستیم.
وی با اشاره به اینکه دولت در زمینه کاهش آسیب های اجتماعی اعتبار اختصاص داده و مراکزی را برای ترک اعتیاد در نظر گرفته است افزود: اما همه وجوه یک آسیب باید در نظر گرفته شود تا بتوانیم این معضل اجتماعی را کاهش دهیم.
 
 


222
 
کد مطلب : ۴۷۱۱
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما

پرسش و پاسخ
جایگاه داوری در داد و ستد های روزانه چگونه است؟
صرف نظر از اینکه پدیده حکمیت یا به تعبیر عرف ریش سفیدی، ریشه در فرهنگ بومی و اجتماعی ما دارد، مهم ترین دلیل توصیه به این ...
تفاوت شکايت کيفري با دادخواهی حقوقي چیست؟
دعاوی در يك دسته بندی كلی به دو نوع حقوقی و كيفری تقسيم می‌شوند. دعاوی حقوقی شامل مطالبۀ خسارت، الزام به تنظيم سند رسمی ...
شرایط فرزند خواندگی چست؟
فرزند خواندگی عبارت است از اعطای سرپرستی کودکان بدون سرپرست شناخته شده تحت سرپرستی سازمان بهزیستی به خانواده های متقاضی ...