۰
معاون سابق فرهنگی دادگستری کل استان اردبیل:

ارتقاء آگاهی های حقوقی تأثیر بسزایی در کاهش ورودی پرونده ها به دادگستری دارد

تاریخ انتشار
چهارشنبه ۲۱ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۴۰
ارتقاء آگاهی های حقوقی تأثیر بسزایی در کاهش ورودی پرونده ها به دادگستری دارد
"حجت الاسلام والمسلمین سید نقی موسوی" در گفت وگو با روابط عمومی معاونت فرهنگی قوه قضاییه با اشاره به تأثیر اجرای برنامه های فرهنگی در ارتقاء روحیه معنوی کارکنان، فرهنگ تکریم ارباب رجوع گفت: با نگاهی به آیات و روایات رفع نیازها و مشکلات مراجعین را باید نعمت و موهبتی الهی دانست و باید به ترویج بیش از پیش فرهنگ تکریم ارباب رجوع در تمامی حوزه های قضایی توجه بیشتری شود.
وی افزود: اگر معاونت فرهنگی به فعالیت های کارکنان بتواند انگیزه معنوی دهد، انگیزه کارکنان در سبقت برای خدمت به مردم افزایش خواهد یافت و در مقابل ارباب رجوع نیز اگر چنین رفتاری را از کارکنان ببیند، قطعاً آنها نیز تحت تأثیر خواهند گرفت.
معاون فرهنگی دادگستری کل استان اردبیل گفت: ارتقای معنوی همکاران در تشکیلات قضایی، اعزام همکاران به مشهد، مسابقات قرآنی از شاخص ترین فعالیت­های فرهنگی استان است.
"حجت الاسلام موسوی"در خصوص صلح، بخشایش و رضایت خاطرنشان کرد: مشاوره به ارباب رجوع برای حل و فصل اختلافات، اختصاص شعبه صلح سازش در شورای حل اختلاف و اجرای احکام کیفری و زندان مرکزی اردبیل تاثیر بسزایی در پایان اختلافات داشته باشد اما باید توجه داشت ترویج فرهنگ صلح و سازش، تشکیل ستاد و شناسایی خیرین در سطح استان نیازمند هزینه مالی است.
وی در پایان گفت: استقلال معاونت فرهنگی، نیروی متخصص و ایجاد پست های سازمانی می تواند به جایگاه معاونت فرهنگی دادگستری استان ها کمک کند.
 


333
کد مطلب : ۴۶۰۴
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما

پرسش و پاسخ
موارد کلی بطلان معاملات کدام است؟
بطلان وضعیتی حقوقی است که ضمانت اجرای تخلف از شرایط قانونی صحت و اعتبار عمل حقوقی است، که اثر قهقرایی آن موجب محرومیت طرفین ...
مجازات تبعی به چه معنایی است؟
منظور از مجازات تبعی عموماً محدود به محرومیت از حقوق اجتماعی است و نیاز به اجازه قاضی در حکم خود ندارد. بلکه این مجازات‌ها ...
آیا تغییر نام و نام خانوادگی امکان پذیر است؟
به موجب ماده 40 قانون ثبت احوال تغییر نام خانوادگی اشخاص منحصراً با تصویب سازمان ثبت احوال کشور خواهد بود.