۰
معاون فرهنگی دادگستری استان یزد:

تقدیر از تلاشگران عرصه صلح و سازش و بخشایش از مهمترین اقدامات ما در استان بود

تاریخ انتشار
يکشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۵۱
تقدیر از تلاشگران عرصه صلح و سازش و بخشایش از مهمترین اقدامات ما در استان بود
محمدرضا عرشیان در گفتگویی با روابط عمومی معاونت فرهنگی قوه قضاییه گفت: معاونت فرهنگی دادگستری استان یزد با فعالیت های بسیار خوب و مؤثر خود، همواره نگاه مثبت و باانگیزه ای برای ارتقاء سلامت و کارآمدی دادگستری داشته است، گرچه توقعی که داشتیم محقق نشده و با اهدافمان فاصله داریم ولی لازم است تلاش و فعالیت بیشتری در این زمینه انجام شود.
معاون فرهنگی دادگستری استان افزود: خلاء فرهنگی و کمرنگ شدن مباحث بصیرتی و معرفتی در جامعه محسوس است و قوه قضاییه نیز از این قاعده مستثنی نیست. لذا لازم است جهت ارتقاء کارآمدی بیشتر برنامه ها، موضوعات فرهنگی متنوع و تأثیرگذار با جدیت و انگیزه بالا استمرار یابد.
وی تصریح کرد: هر یک از فعالیت های فرهنگی مانند مجازات جایگزین حبس، صلح و سازش، تکریم ارباب رجوع و ارتقای آگاهی های حقوقی و ... به خودی خود تأثیر زیادی بر بهبود امور دارد. مع الوصف موضوع تکریم ارباب رجوع با توجه به جامعیت دامنه تاثیرگذاری بیشتری دارد.
وی گفت: ضرورت وجود فعالیت های فرهنگی، دینی، آموزشی و اخلاقی، توجه به فرزندان کارکنان و بازنشستگان و تأثیرگذاری مثبت معاونت فرهنگی استان در جمع همکاران قضایی و اداری به لحاظ ایجاد ارتباط صمیمی و هوشمندانه با جامعه هدف از مهمترین اقدامات انجام شده در معاونت فرهنگی دادگستری استان یزد در سال های گذشته بوده است.
معاون فرهنگی دادگستری استان تاکید کرد: معاونان فرهنگی باید بهترین الگو در زمینه مسائل دینی، نظم، اعتقادی و کاری برای سایر کارکنان باشند. بهترین چیزی که انسان را در انجام کارها یاری می کند نیت و خلوص الهی است که معاونین فرهنگی باید داشته باشند.
عرشیان، برنامه ریزی و تدابیر مناسب، وحدت و هماهنگی های لازم در کارها، تزریق بودجه کافی جهت اجرای برنامه ها، تأمین نیروی متخصص و کارآمد و تدوین برنامه های هوشمند و هدفمند را از جمله اقدامات لازم برای ارتقاء جایگاه معاونت فرهنگی در دستگاه قضایی بیان کرد.
222
کد مطلب : ۴۵۸۷
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما

پرسش و پاسخ
ویژگی های یک بیع نامه حقوقی چیست؟
مبایعه نامه، قراردادی است که طی آن بیع انجام شده و بیع به قراردادی اطلاق می شود که طبق آن مالی به دیگری فروخته می شود. در ...
دفاع مشروع به چه معنایی است؟
یکی از مهمترین حقوق طبیعی انسان، حق دفاع در مقابل تجاوز به جان، آزادی، عرض، ناموس و مال اوست. دین مبین اسلام به عنوان آیینی ...
آیا تغییر جنسیت تأثیری بر زندگی فردی و اجتماعی دارد؟
به هر گونه تبدیل، اصلاح و یا تغییر که در جنس فرد به وجود آید، به گونه ای که وضعیت فعلی او از نظر زن یا مرد بودن با حالت ...