۰
حجت الاسلام والمسلمین صادقی:

قرآن کریم ما را از دوستی و رفاقت با دشمنان بر حذر داشته است

تاریخ انتشار
يکشنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۲۰
قرآن کریم ما را از دوستی و رفاقت با دشمنان بر حذر داشته است
به گزارش روابط عمومی معاونت فرهنگی قوه قضاییه، حجت الاسلام والمسلمین صادقی در این مراسم که با حضور مدیران معاونت فرهنگی قوه قضاییه و مسئولان دادگستری کل استان خراسان رضوی برگزار شد با تقدیر از حضور کارکنان در این مسابقات بیان داشت: حقیقت معرفت را باید در دل یافت و این امر آموختنی نیست.
وی افزود: خداوند در قرآن کریم معرفت حقیقی را به شیوه های گوناگون معرفی کرده و می فرماید هر کس تقوا پیشه کند خداوند به او معرفت می دهد و مسیر را به او می شناساند.
وی خاطرنشان کرد: قرآن کریم دهها آیه علیه کفار دارد و ما را از دوستی و رفاقت با آنها بر حذر داشته است.
معاون فرهنگی قوه قضاییه با بیان اینکه قرآن کریم سفارش کرده است که از رفاقت با دشمنان خدا پرهیز کنیم افزود: اگر با دشمنان خدا دست دوستی بدهیم دست یاری خدا را از دست می دهیم بنابراین نباید به دشمن اعتماد کنیم و باید به وعده الهی اعتماد کرد.
وی گفت: بنیانگذار انقلاب اسلامی قرآن کریم را به صورت جامع می دید و رهبر معظم انقلاب هم همین نگاه را ادامه و توسعه داده اند بطوری که در بیانیه گام دوم انقلاب و رهنمودهای ایشان روح و هدایت قرآن مشاهده می شود.
وی افزود: بیانیه گام دوم حرکت نظام اسلامی که توسط رهبری مدبر و عالم به نگارش درآمده حاصل آشنایی و انس کامل ایشان با قرآن می باشد و یکی از کسانی که محکم و استوار به مفاهیم قرآنی عمل می کند رهبر معظم انقلاب است که در تصمیمات و فرمایشات ایشان تزلزلی نمی بینیم.
حجت الاسلام والمسلمین صادقی در پایان از دست اندرکاران برگزاری جام معرفت و نیز تیم های برتر این دوره از مسابقات با اهداء لوح تقدیر و جوایز ارزنده تقدیر کرد.
پیش از سخنان معاون فرهنگی قوه قضاییه، حجت الاسلام والمسلمین معصومی لاری معاون فرهنگ دینی و سازمانی معاونت فرهنگی قوه قضاییه درباره این مسابقات گفت: 33 تیم پنج نفره از استان های کشور در این مرحله از مسابقات با موضوع مباحث و مبانی انقلاب، موضوعات عقیدتی و بیانیه گام دوم انقلاب شرکت کردند.
وی افزود: شرکت کنندگان از ششم اسفندماه رقابت خود را در مشهد آغاز کردند و در پایان مسابقات، تیم های خراسان شمالی، سمنان و خراسان جنوبی عناوین برتر را کسب کردند.
سیدمحمود حسینی اصل دبیر ستاد برگزاری جام معرفت قوه قضاییه نیز در این مراسم با اشاره به اینکه نخستین دوره مسابقات جام معرفت با انتخاب تیم های برتر پایان یافت گفت: در این مسابقات تیم "علیا" از تهران و تیم "منادیان صلح" از خراسان جنوبی به دیدار رده بندی راه یافتند که در پایان این دیدار، "تیم علیا" با برتری مقابل تیم "منادیان صلح" به مقام سوم قهرمانی این مسابقات رسید.
وی افزود: دو تیم "نورالهدی سمنان" و "مهدویون خراسان شمالی" نیز به دیدار پایانی این مسابقات راه یافتند که دیدار فینال آنها مطابق آیین نامه داخلی این مسابقات به صورت رفت و برگشت و در سال آینده برگزار خواهد شد.
 
 

 
222
 
 
کد مطلب : ۴۵۴۹
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما

پرسش و پاسخ
جایگاه داوری در داد و ستد های روزانه چگونه است؟
صرف نظر از اینکه پدیده حکمیت یا به تعبیر عرف ریش سفیدی، ریشه در فرهنگ بومی و اجتماعی ما دارد، مهم ترین دلیل توصیه به این ...
تفاوت شکايت کيفري با دادخواهی حقوقي چیست؟
دعاوی در يك دسته بندی كلی به دو نوع حقوقی و كيفری تقسيم می‌شوند. دعاوی حقوقی شامل مطالبۀ خسارت، الزام به تنظيم سند رسمی ...
شرایط فرزند خواندگی چست؟
فرزند خواندگی عبارت است از اعطای سرپرستی کودکان بدون سرپرست شناخته شده تحت سرپرستی سازمان بهزیستی به خانواده های متقاضی ...