۰
معاون فرهنگی قوه قضاییه:

تفکر بسیجی مانع ضعف در برابر دشمن می‌شود

تاریخ انتشار
چهارشنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۳۷
تفکر بسیجی مانع ضعف در برابر دشمن می‌شود
به گزارش روابط عمومی معاونت فرهنگی قوه قضاییه، حجت الاسلام والمسلمین صادقی معاون فرهنگی قوه قضاییه در همایش حقوقدانان بسیجی استان کرمانشاه، با اشاره به ایرادات و نواقصی که در برخی از قوانین کشور وجود دارد، گفت: از آنجایی که حقوقدانان مسلط به قوانین هستند، از این افراد می خواهیم تا در شناسایی موانع، بن بست ها و بهبود این قوانین کمک کنند.
وی قوانین مربوط به حبس را از جمله این موارد عنوان کرد و گفت: حبس بیش از آنکه فایده داشته باشد فساد دارد، لذا تا جایی که امکان دارد نباید قرار حبس صادر کنیم، مگر در مواردی ضروری که آن هم قلیل است.
معاون فرهنگی قوه قضاییه قوانین مربوط به تولید را از دیگر قوانین دارای ایراد در کشور خواند و افزود: اگر کسی بخواهد در کشور کار تولیدی کند، صدها مانع پیش رویش گذاشته می شود، لذا دستگاه قضایی در حال حاضر در حال اجرای طرحی است که در آن برای حمایت از واحدهای تولیدی کشور اقدام به شناسایی و بررسی واحدهایی می کند که درحال رکود و ورشکستگی هستند تا با رفع موانع و مشکلات آنها بتوانند به عرصه تولید بازگردند.
وی تصریح کرد: معطلی و موانع تولید باعث شده مردم به جای اینکه نقدینگی خود را به سمت تولید ببرند، به سمتی ببرند که سریعتر و راحت تر به سود برسند.
وی با بیان اینکه واحدهای تولیدی برای شروع به کار با موانع زیادی برخورد می کنند، گفت: در کشور معطلی زیادی برای راه اندازی واحدهای تولیدی داریم، اما برای کارهای دلالی و قاچاق معطلی وجود ندارد و این مسئله باعث می‌شود افراد برای کسب سود بیشتر در زمان کوتاهتر به این سمت حرکت کنند.
حجت الاسلام والمسلمین صادقی بیان کرد: با وجود اینکه نقدینگی زیادی در کشور داریم، اما به دلیل موانع پیش رو به سمت تولید نمی رود و این امر" گلیم و گبه" ها را در کشور درست می کند، لذا باید قوانین مربوط به تولید، تجارت، کار و ... را اصلاح کنیم.
معاون فرهنگی قوه قضاییه تاکید کرد: قوانین باید به گونه ای باشند که زندگی مردم را سهل کنند، نه اینکه دچارمشکل کنند. در این راستا حقوقدانان می توانند سنگر فتح اصلاح قوانین در کشور باشند.
وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به در پیش بودن جشن چهل سالگی انقلاب، با تاکید براینکه انقلاب اسلامی جدای از اسلام، قرآن و راه پیامبر واهل بیت(ع) نبوده و نیست، اظهار کرد: هر چه از این انقلاب گفته شود در واقع از اسلام و برپایی آن در کشور گفته می شود.
وی تصریح کرد: در سده های پس از استقرار اسلام در ایران، اغلب اوقات پادشاهان و حاکمانی بر این سرزمین حکمرانی کردند که از اسلام خبری نداشتند و اگر هم داشتند به آن اعتقادی نداشتند و اگر هم اعتقاد داشتند عامل به آن نبودند.
حجت الاسلام والمسلمین صادقی تاکید کرد: تعدادی از پادشاهان نیز به اسم اسلام‌ حکومت کردند، اما جرم و جنایات فراوانی را مرتکب شدن که از جمله این پادشاهان رضاشاه بود که از مسیر اسلام پناهی به حکومت دست پیدا کرد و بعدها به جایی رسید که اسلام زدا شد و فرزندش نیز راه او را در پیش گرفت.
وی با بیان اینکه محمدرضا شاه در اواخر حکومت خود کاملا در اختیار بیگانگان بود و این ننگ بزرگی برای کشور شد، افزود: انقلابی که امام راحل آن را پایه گذاری کرد، مسیر را عوض کرد و این کشور درمسیر خدا و حرکت الهی قرار گرفت و خوشبختانه امروز در زمان و مکانی هستیم که اسلام در ایران پیاده شده و ما نیز در زیر پرچم ولایت قرار گرفته ایم.
معاون فرهنگی قوه قضاییه گفت: امروز بستر رودخانه حرکت ملت ایران به سمت اقیانوس توحید و عدالت پیش می رود، هر چند سختی هایی در مسیر نیز وجود دارد و دشمنان هم توطئه های زیادی را می چینند که گاها افرادی نیز گرفتار آنها می شوند، اما حرکت جریان دارد.
وی در ادامه به جایگاه بسیج و وظایف بسیجیان در کشور اشاره کرد و گفت: بسیج یعنی دفاع از حق، اسلام، مظلوم، حقیقت و کار مجاهدانه در راه حق و اگر تفکر بسیجی بر دولت و مسئولان کشور حاکم شود گرفتار مشکلات نخواهیم شد، همانطور که امروز به دلیل حاکم نشدن این تفکر در میان برخی مسئولان دچار مشکلاتی شده ایم.
وی با تاکید بر اینکه متاسفانه در عرصه دیپلماسی کشور تفکر بسیجی حاکم نیست گفت: باید در برابر تحمیل هایی که می خواهند رگ اقتصادی کشور را در دست بگیرند بایستیم.
وی بر لزوم فعال شدن حقوقدانان بسیجی در عرصه موضوعات بین المللی کشور تاکید کرد و گفت: دشمنان انقلاب کسانی هستند که به کم قانع نیستند و زیاده طلب هستند، لذا باید حقوقدانان بسیجی ما با تحلیل ها و نوشته های خود به میدان آیند و به  آنها بفهمانند که حقوق آنها تا کجاست و حقوق ما چیست.
حجت الاسلام والمسلمین صادقی با بیان اینکه اروپائیان زمانی که می خواهند قراردادی را با ما منعقد کنند تمام منافع خود را در نظر می گیرند، افزود: دشمن با بصیرت مرتبط با اهداف خودش جلو می آید، لذا ما نیز باید اینگونه عمل کنیم.
معاون فرهنگی قوه قضاییه اظهار کرد: داشتن تفکر بسیجی در بدنه کارشناسی ما باعث می شود تا لایه های زیرین نقشه های دشمن را نیز تشخیص دهیم و سنگرهای دشمن را تجزیه و تحلیل کنیم. باید دشمن را در جای خود حقیر کنیم، نه اینکه اجازه دهیم سنگر به سنگر ما را در دست بگیرد و پیش بیاید و در دل خانه های ما نفوذ کند که متاسفانه این امر تا حدودی اتفاق افتاده است.
وی در پایان سخنانش به فعالیت های قوه قضاییه از ابتدای انقلاب تاکنون اشاره کرد و گفت: پیش از انقلاب شرایط بگونه ای بود که کسی حق نداشت از مسئولی شکایت کند، اما امروز در کشور بستری فراهم شده که افراد حتی می توانند از دولت هم اقامه دعوا کنند و این دستاورد بزرگی در عرصه حقوقی و قضایی است. 
 


 
 
222
 
 
کد مطلب : ۴۴۸۷
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما

پرسش و پاسخ
رسیدگی به دادخواست اعاده دادرسی چگونه انجام می شود؟
اعاده دادرسی، یکی از شیوه های فوق العاده اعتراض به رأی است که در کنار طرقی چون فرجام‎خواهی قرار دارد و بدین معناست که نتیجه ...
مراحل رسیدگی به موضوع نزاع در مراجع قضایی چگونه است؟
هنگام بروز هر ضرب و جرحی معمولاً پرونده های این چنینی پس از تنظیم گزارش نيروی انتظامي به دادسرای عمومی و انقلاب محل وقوع ...
پیامدهای حقوقی اقامتگاه کدام است؟
اقامتگاه به مکان معینی گفته می‌شود که فعالیت‌ها و امور شخص، اعم از سکونت و اداره امور وی در آن مکان متمرکز شده و به نوعی ...