۱
مدیرکل فرهنگ عمومی معاونت فرهنگی قوه قضاییه:

هدف جنگ نرم، کاشت و پرورش بذر شبهه در ذهن مخاطب است

تاریخ انتشار
چهارشنبه ۷ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۱۷
هدف جنگ نرم، کاشت و پرورش بذر شبهه در ذهن مخاطب است
به گزارش روابط عمومی معاونت فرهنگی قوه قضاییه، "سید محمدرضا خوشرو" در نشست ارتقاء توانمندی های فردی بسیجیان با موضوع "تکنیک های عملیات روانی و رسانه ای موثر در تغییر سبک زندگی" که صبح امروز برگزارشد؛ گفت: جنگ نرم درحقیقت شامل هرگونه اقدام روانی و تبلیغات رسانه ای است که جامعه هدف را نشانه می گیرد و بدون درگیری نظامی و گشوده شدن آتش، رقیب را به انفعال یا شکست وا می دارد.
وی افزود: اتفاقاتی که امروز در سوریه و یمن به صورت فیزیکی درحال انجام است؛ نتیجه یک جنگ رسانه ای در گذشته است در جنگ نرم قلب و ذهن مخاطبان تصرف می شود و با تغییر سبک زندگی، آنچه که مدنظر است، پیاده می کنند.
مدیرکل فرهنگ عمومی در خصوص ویژگی های جنگ نرم خاطرنشان کرد: استفاده از ابزار انسانی در قالب بیانات رهبران، سخنوران، سیاستمداران، هواداران و تظاهرات و راهپیمایی ها یکی از ویژگی های جنگ نرم است. همچنین در محتوا و مضامین به ایدئولوژی، شعارها، ارائه اطلاعات با مقاصد خاص، اخبار نادرست و دروغ و استناد به اسطوره ها و نمادها توجه می شود.
وی خاطرنشان کرد: اطلاعات کورکورانه، الحاق بی قید و شرط، القای پیام های مخرب، تغییر هنجارها و ارزش ها، انقیاد در برابر هر خودکامگی، ضد تبلیغ از ویژگی های موثر در تحقق اهداف جنگ رسانه ای است.
خوشرو تصریح کرد: هیچ مصرف رسانه ای انجام نمی گیرد؛ مگر اینکه به تغییر رفتار منجر شود. به عنوان نمونه خالی کردن قلب جوانان از محبت و عشق به امام حسین(ع) یک هدف اولیه است که درپی آن  دشمن به دنبال تغییر سبک زندگی و از بین بردن فرهنگ ایثار، فداکاری و شهادت است زیرا حب وطن به تنهایی نمی تواند باعث ایجاد حجم وسیعی از فداکاری در مقابله با دشمن شود.


333
کد مطلب : ۴۲۲۴
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما

پرسش و پاسخ
ویژگی های یک بیع نامه حقوقی چیست؟
مبایعه نامه، قراردادی است که طی آن بیع انجام شده و بیع به قراردادی اطلاق می شود که طبق آن مالی به دیگری فروخته می شود. در ...
دفاع مشروع به چه معنایی است؟
یکی از مهمترین حقوق طبیعی انسان، حق دفاع در مقابل تجاوز به جان، آزادی، عرض، ناموس و مال اوست. دین مبین اسلام به عنوان آیینی ...
آیا تغییر جنسیت تأثیری بر زندگی فردی و اجتماعی دارد؟
به هر گونه تبدیل، اصلاح و یا تغییر که در جنس فرد به وجود آید، به گونه ای که وضعیت فعلی او از نظر زن یا مرد بودن با حالت ...