۰

برگزاری نخستین جلسه كارگروه تخصصی بررسی جرم كودك آزاری در دادگستری استان هرمزگان

تاریخ انتشار
چهارشنبه ۷ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۵۸
برگزاری نخستین جلسه كارگروه تخصصی بررسی جرم كودك آزاری در دادگستری استان هرمزگان
به گزارش معاونت فرهنگی دادگستری استان هرمزگان، در این نشست مهمترین راهکارهای قانونی برای حمایت و پیشگیری از خشونت و آزار کودکان با حضور قضات و کارشناسان دستگاه های مرتبط با حوزه ی کودکان مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.
 حجت الاسلام والمسلمین تقی نیا سرپرست معاونت فرهنگی دادگستری کل استان در نخستین جلسه كارگروه تخصصی بررسی جرم كودك آزاری دادگستری استان اظهار داشت: فرآیندهای شناسایی، پذیرش، ارائه خدمت و موانع قانونی برای حمایت از کودکان آسیب دیده و همچنین خلاء های قانونی برای جلوگیری از اعمال خشونت علیه کودکان در این کارگروه بررسی و راهکار مناسب ارائه می شود.
حجت الاسلام  والمسلمین تقی نیا افزود: راهکارهایی که نیاز به ترمیم و یا تصویب قانون دارد به معاونت حقوقی قوه قضاییه فرستاده می شود تا از طریق این معاونت در صورت لزوم اقدام شود.
وی خاطرنشان کرد: اعمال رویه های یکسان و سریع برای پیشگیری و برخورد با موارد کودک آزاری از دیگر اهدافی است که در این کارگروه پیگیری می شود.
به گفته وی اعضای این کارگروه در قالب دو کمیته اجرایی و علمی تقسیم بندی شده اند تا به صورت ویژه بر بررسی حمایت های قانونی از کودکان تمرکز کنند.
کارگروه قوانین حمایت از کودکان با هدف بررسی پیشنهادات، برنامه ریزی ها، تصمیمات و اقدامات اجرایی برای بهبود و تغییر وضعیت کودکان به ویژه کودکان آسیب دیده و آسیب پذیر تشکیل شده است.
لازم به ذکر است در این جلسه مسائل و مشكلات آماری از كودك آزاری در 8 ماهه اول سال جاری ارائه شد و هریک از حاضرين و راهكارهای عملی  خود را در مورد اجرای برنامه ها مطرح  نمودند.
 
 
 
222
 
 
کد مطلب : ۴۲۱۱
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما

پرسش و پاسخ
مراحل اولیه ثبت دادخواست حقوقی چگونه است؟
در روند رسیدگی به پرونده های حقوقی بعضاً پیچیدگی هایی وجود دارد که گاهی اوقات صاحبان دعوی را دچار سردرگمی و حیرت می نماید....
صیانت از حقوق افراد در برابر جرایم پیامکی چگونه انجام می گیرد؟
در حال حاضر با توسعه کمی و کیفی قابلیت های فضای مجازی، بخصوص نرم افزارهای موجود در تلفن همراه ، دگرگونی عظیمی در امر انتقال ...
سن ازدواج در قانون چند سال است؟
همانطوریکه می دانیم قانونگذار حق ولایت را به عنوان حقی که قابل سلب هم نیست، برعهده پدر و در فقدان او برعهده پدربزرگ گذاشته ...