۰
آیت اللّه صدیقی در جمع مسئولین و کارکنان دستگاه قضایی استان هرمزگان:

منتظران ظهور بايد وحدت محور باشند

تاریخ انتشار
چهارشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۲۲
منتظران ظهور بايد وحدت محور باشند

به گزارش معاونت فرهنگی دادگستری کل استان هرمزگان، آیت الله کاظم صديقي مشاور عالی ریاست قوه قضاییه و امام جمعه موقت تهران در همایش عید بیعت با موضوع اخلاق مهدوی که به همت معاونت فرهنگی دادگستری کل استان هرمزگان برگزار شد و در جمع مسئولین و کارکنان دستگاه قضایی این استان با بیان اینکه خداوند متعال و انبیا الهی، به مهمترین ويژگي های امام عصر(عج) اشاره نموده اند تصريح کرد: خداوند متعال، امام زمان(عج) را باطن و گوهر قرآن و احياکننده دل های مردم ذکر نموده است زيرا حضرت حجت(عج)، اسم اعظم، عصاره انبیاء و مظهر اوصاف الهي است.
آیت الله صدیقی افزود: کساني که محبت امام زمان(عج) را در دل حس مي‌کنند بدون شک در پرتو اين نور قرار گرفته‌اند و مشمول رحمت خاصه الهی هستند؛ زيرا حيات طيبه، تنها با زندگي در سايه امام زمان(عج) به دست مي‌آيد.
دبیرکل بنیاد بین المللی غدیر با اشاره به دستاوردهای دستگاه قضایی استان هرمزگان در حوزه اصلاح ذات البین، ختم منازعات و ایجاد صلح و سازش خاطرنشان کرد: امام زمان (عج) ذخیره انبیاء و اولیاء الهی است و ظلم ستیزی، یاری مظلومان، حرکت در راه رضای خدا، اصلاح ذات البین، ایجاد اخوت میان مسلمین، پاک دستی، خدمت به محرومین و مسئولیت پذیری از جمله ویژگی های منتظران حقیقی است.
مشاور عالی رئیس قوه قضاییه تصریح کرد: منتظران ظهور بايد وحدت محور باشند و اين وحدت جز با تکیه بر ولایتمداری به دست نمي‌آيد، زيرا ولي فقيه نقطه مرکزی حرکت امت اسلامی است و اطاعت از او تجلی اطاعت از امام زمان (عج ) می باشد، بنابراین کساني که دم از محبت امام زمان(عج) مي‌زنند بايد اطاعت از ولي فقيه را در راستاي اطاعت از امام عصر بدانند.
در ابتدای این مراسم، حجت الاسلام والمسلمین اکبری رئیس کل دادگستری استان هرمزگان ضمن خیرمقدم به آیت الله صدیقی و ابراز خرسندی از توفیق حضور در محضر این استاد برجسته عرفان و فقاهت، گزارشی از عملکرد و دستاوردهای دستگاه قضایی استان هرمزگان ارائه کرد.
شایان ذکر است در پایان این همایش از برگزیدگان مرحله استانی ششمین دوره مسابقات قرآن کریم کارکنان قوه قضاییه با اهدای لوح سپاس و هدایایی به رسم یادبود تقدیر شد.
 
 

 
222
 
کد مطلب : ۴۱۸۶
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما

پرسش و پاسخ
اقامتگاه اشخاص حقوقی به چه معنایی است؟
در معاملات روزمره، برخی اوقات ممکن است با حکمی غیابی از سوی مراجع قضایی اعم از حقوقی یا کیفری و نیز مراجع ثبتی و یا ادارات ...
مجازات تحصیل مال غیر با استفاده متقلبانه از رایانه چیست؟
در حال حاضر، کلاهبرداری رایانه ای، اینترنتی یا آنلاین اصطلاحات رایجی است که به حکم قانون می تواند از جرایم در حکم کلاهبرداری ...
نسب در اصطلاح حقوقی به چه معنایی است و چه آثاری دارد؟
نسب در اصطلاح حقوقی عبارت است از رابطه خویشاوندی بین دو نفر که یکی از نسل دیگری یا هر دو از نسل شخص ثالثی باشند و به طور ...