۰

بازدید معاون فرهنگی دادگستری استان ایلام از دادگستری های شهرستان های دهلران و مهران

تاریخ انتشار
يکشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۵۸
بازدید معاون فرهنگی دادگستری استان ایلام از دادگستری های شهرستان های دهلران و مهران
به گزارش معاونت فرهنگی دادگستری استان ایلام، حجت الاسلام والمسلمین اميري سرپرست معاونت فرهنگي دادگستري كل استان ايلام در جمع كاركنان این دو دادگستري بيان داشت: مقام معظم رهبری می فرمایند قوه قضاییه باید صددرصد انقلابی و فرهنگ نیز در راس امور باشد. پس کار ما هم باید فرهنگی باشد و اهداف ما هم باید فرهنگی باشد. یکی از اهداف ما تکریم ارباب رجوع است لذا باید به طور ویژه به مقوله تکریم ارباب رجوع پرداخته شود.
وی خوشرويي و تكريم مراجعين توسط كاركنان دستگاه قضايي با اصحاب دعوي و حل مشكلات حقوقي و قضايي مردم با شفافيت و سرعت بيشتر را از ديگرمولفه هاي قابل توجه در دستگاه قضايي برشمرد و اظهار کرد: این امر وظایف دادگاه و دادسرا را افزایش می دهد.
وی افزود: کار فرهنگی در دادگستری یک اصل است و نه فرع، لذا باید کار فرهنگی در سرلوحه تمام امور قرار بگیرد.
معاون فرهنگی با اشاره به بحث تشکیل و فعال سازی هسته های جهادی، ثبت نام قضات و کارکنان و اعضای شورای حل اختلاف به عنوان مخاطبین فعالیت های فرهنگی در سامانه فهام بر برگزاری نماز جماعت و همچنین شرکت مستمر در مسابقات قرآنی کارکنان تاکید کرد.
وي افزود: فرهنگی که در دادگستری پیاده می شود باید متفاوت از سایر نهادها و ارگان ها باشد چرا که دادگستری محیطی کاملا متفاوت از سایر نهادها است و انجام امور فرهنگی باید در راستای دستاوردهای کلیدی از جمله بحث اتقان آرا، تعامل بین دادگاه و دادسرا، موضوع صلح و سازش، جلوگیری از اطاله دادرسی، حبس زدایی، مجازات های جاگزین حبس، ارتقا سطح آگاهی های مردم و تکریم ارباب رجوع باشد.
حجت الاسلام امیری گفت: باید به قدری در موارد مذکور تلاش کرد که در پایان هر سال نتایجی متفاوت تر و به مراتب بهتر نسبت به سال گذشته حاصل شود.
در ادامه روسای دادگستري های شهرستان های دهلران و مهران ضمن تقدیر و تشكر از زحمات رئیس کل دادگستری استان ایلام و همچنین معاون فرهنگی دادگستری استان بابت حضور روحيه بخش درجمع كاركنان اين حوزه های قضايي، گزارشي از اقدامات انجام شده ارائه کردند و به بیان کمی ها و کاستی های این حوزه ها از جمله کمبود نیروی انسانی، فضای اداری و کمبود منابع مالی پرداخته و خواستار توجه بیشتر و تجهیز سیستم های صوتی و همچنین بازسازی نمازخانه دادگستری شهرستان مهران شدند.
در پایان حجت الاسلام والمسلمین امیری از تمام دفاتر و ساختمان دادگستري های مذکور بازديد و از زحمات روسا و كاركنان دادگستري این شهرستان ها تقدير کرد.
 


222
 
کد مطلب : ۴۰۴۵
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما

پرسش و پاسخ
تقسيم آپارتمان به قسمت‌های مشترک و اختصاصي چه اثراتی دارد؟
گرچه مالکيت حقي است که قانون به رسميت شناخته و مالک حق استفاده مطلق، دائمي و انحصاري از ملک خود را دارد، ولي در کلیه مجموعه ...
محاسبه دیه و تعیین میزان خسارت هنگامی که هر دو راننده در حادثه مقصر باشند، چگونه است؟
برخی اوقات در حادثه رانندگی بین دو وسیله نقلیه هر دو راننده مقصر تشخیص داده می شوند برای مثال راننده "الف" 30 درصد و راننده ...
چه کسانی حق گرفتن شناسنامه برای نوزاد را دارند؟
بدون تردید شناسنامه هر شخصی تقریباً مرز بین بودن و نبودن و سند هویت وی و همچنین محل درج رسمی وقایع حقوقی تولد، مرگ، ازواج ...
منشورات