۰
معاون فرهنگی قوه قضاییه:

نهضت حذف امضا و مجوزهای زائد باید در کشور به راه بیفتد

تاریخ انتشار
چهارشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۲۶
نهضت حذف امضا و مجوزهای زائد باید در کشور به راه بیفتد
به گزارش روابط عمومی معاونت فرهنگی قوه قضاییه، اولین مجمع مدیران حقوقی بسیجی قوای سه ‌گانه با حضور حجت‌الاسلام‌ والمسلمین هادی صادقی، معاون فرهنگی قوه قضاییه، ذبیح‌ الله خدائیان معاون حقوقی قوه قضاییه و مهدی بهرامیان مسئول سازمان بسیج حقوقدانان در تالار شهدای ساصد برگزار شد.
معاون فرهنگی قوه قضاییه در این همایش با اشاره به اینکه حقوق، سیستم ایمنی جامعه است، گفت: این سیستم ایمنی مختل شود، جامعه دچار ایدز حقوقی می شود. ما نیز از نظر حقوق، عقب هستیم و ایمنی کافی نداریم.
وی افزود: معنای هنجاری اقتصاد مقاومتی با آنچه اکنون در جامعه وجود دارد متفاوت است، اقتصاد کشور مقاومتی است اما مقاوم در برابر تحول، پیشرفت و نوآوری است.
حجت‌الاسلام‌ والمسلمین صادقی بیان کرد: در وضع فعلی، کثرت قوانین در حوزه اقتصاد، سرعت اقتصاد را می‌کاهد و آفات فراوانی دارد. قوانین مقاومتی، مانند مانع عمل می کنند و افراد مجبورند با صرف انرژی از این موانع عبور کنند.
معاون فرهنگی قوه قضاییه ادامه داد: اگر بخواهیم اقتصاد مقاومتی تحقق یابد پیش نیاز آن انقلاب در عرصه قوانین اقتصادی کشور است. کسب و کار مولد و سالم در کشور ما به ‌شدت سخت است و کسب و کار ناسالم و غیرمولد آسان و پرسود است.
وی تصریح کرد: ناهنجاری‌های اقتصادی کنونی از جمله نقدینگی بالا که روز به روز بیشتر می‌شود در حالی است که نیاز شدید به سرمایه‌گذاری در بخش تولید وجود دارد اما تمام توان بر روی برجام گذاشته شد تا سرمایه‌گذاری خارجی به کشور بیاید و بر روی سرمایه داخلی برنامه‌ریزی نشد در حالی که سرمایه‌گذاری خارجی هم تحقق نیافت.
حجت‌الاسلام‌ والمسلمین صادقی با بیان اینکه سرمایه در مسیرهای مخرب اقتصادی فعال شده و بازار ارز و سایر کالاهای سرمایه‌ای و غیرسرمایه‌ای را بهم ریخته است گفت: البته ایراد را هم نمی‌توان متوجه مردم کرد. عقل اقتصادی می‌گوید سرمایه‌ات را در جای کم‌دردسر و پرفایده به راه بینداز. دولت‌ها هستند که باید کاری کنند کسب سود و منفعت، مشروع و هدایت شده باشد.
معاون فرهنگی قوه قضاییه خاطرنشان کرد: قوانین نباید تولید کننده متعهد را به زحمت بیاندازد. قوانین مزاحم باید شناسایی، محاکمه و حذف فیزیکی شوند.
 
 
کد مطلب : ۴۰۳۶
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما

پرسش و پاسخ
منابع قانونی نظام حقوقی حاکم بر اراضی برون شهری کدام است؟
اراضی خارج از شهرها بویژه زمین های کشاورزی، مناطق سبز و حاصل خیز بعنوان یکی از منابع مهم ثروت کشور به حساب می آیند. علاوه ...
اوصاف دعوی عمومی چیست؟
دعوای عمومی به دعوایی گفته می شود که دادستان یا مدعی العموم به عنوان نماینده جامعه، آن را علیه مجرم در دادگاه مطرح می کند....
حقوق زن در قانون مدنی ایران چگونه است؟
زنان همواره به عنوان نيمی از اعضای جامعه تأثير پذير از همه پديده هاي اجتماعي بوده اند. بهره گيری از نيروی كار آنان از دير ...