۰

دوره آموزشی شيوه های دعوت فرزندان به نماز در دادگستری كل استان گيلان برگزار شد

تاریخ انتشار
شنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۵۸
دوره آموزشی شيوه های دعوت فرزندان به نماز در دادگستری كل استان گيلان برگزار شد
به گزارش معاونت فرهنگي دادگستري كل استان گيلان، دوره آموزشي شيوه هاي دعوت فرزندان به نماز با حضور رئيس كل، معاون فرهنگي دادگستري و رئيس ستاد اقامه نماز استان گيلان و حضور حداكثري قضات و كاركنان دادگستري در سالن همايش هاي امام خميني(ره) دادگستري كل استان گيلان برگزار شد.
در ابتداي جلسه "احمد سياوش پور" رئيس كل دادگستري استان ضمن تسليت ايام محرم بر استمرار برگزاري جلساتي جهت ترويج فرهنگ نماز در بين كاركنان و خانواده هاي ايشان تأكيد كردند.
"حجت الاسلام والمسلمين حجازي" رئيس ستاد اقامه نماز استان در ابتداي سخنان خود به فرازي از زيارت نامه وارث اشاره كرد و افزود: زيارت نامه وارث بر چهار اصل استوار مي باشد، در اين اصول از نماز به عنوان رابطه انسان با خدا، رابطه انسان با خلق، گسترش و تبليغ خوبي ها و جلوگيري از بدي ها  ياد مي شود لذا حكومت هايي كه بر اين چهار اصل استوار باشند حكومت هاي موفقي به شمار مي روند.
در ادامه جلسه "حجت الاسلام والمسلمين رضازاده" معاون فرهنگي دادگستري كل استان گيلان نيز در خصوص فريضه نماز اظهار داشت: اساسي ترين نياز  انسان آرامش است و هيچ چيز بالاتر از نماز نمي تواند تضمين كننده ايجاد اين آرامش باشد.
"حجت الاسلام والمسلمين آيتي" رئيس مركز تخصصي نماز قم از مهمترين مشكلات در باب نماز را كمبود آگاهي هاي لازم در خصوص فريضه نماز دانست و افزود: نماز يكي از مهمترين كارهايي كه كاهش آسيب هاي اجتماعي را به دنبال دارد و باعث سلامت فرد و اجتماع مي شود.
وي افزود: يك خانواده موفق در امر تربيت و دعوت فرزندان به نماز داراي سه ويژگي دغدغه، آگاهي و توانايي مي باشد و اصول تربيت را حركت آگاهانه، شروع از خود، اقدام به موقع و اصل جامعيت معرفي كرد.
رئيس مركز تخصصي نماز قم راهكارهايي را جهت دعوت و پايبندي فرزندان به نماز ارائه كرد كه از اين راهكارها مي توان به وضو گرفتن در مقابل چشم فرزندان، پوشيدن لباس تميز و معطر، نماد سازي، احترام بيشتر به فرزند در وقت نماز و ... اشاره كرد.

 
کد مطلب : ۳۹۸۲
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما

پرسش و پاسخ
اقامتگاه اشخاص حقوقی به چه معنایی است؟
در معاملات روزمره، برخی اوقات ممکن است با حکمی غیابی از سوی مراجع قضایی اعم از حقوقی یا کیفری و نیز مراجع ثبتی و یا ادارات ...
مجازات تحصیل مال غیر با استفاده متقلبانه از رایانه چیست؟
در حال حاضر، کلاهبرداری رایانه ای، اینترنتی یا آنلاین اصطلاحات رایجی است که به حکم قانون می تواند از جرایم در حکم کلاهبرداری ...
نسب در اصطلاح حقوقی به چه معنایی است و چه آثاری دارد؟
نسب در اصطلاح حقوقی عبارت است از رابطه خویشاوندی بین دو نفر که یکی از نسل دیگری یا هر دو از نسل شخص ثالثی باشند و به طور ...