۰

سوال حقوقی

تاریخ انتشار
سه شنبه ۹ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۲۲
سوال حقوقی
به گزارش معاونت فرهنگی قوه قضاییه،  این موضوع در روابط استیجاری مشمول قانون 1356 می تواند مطرح شود اولاً موجر می تواند به هر قیمت مورد توافق حق کسب و پیشه مستاجر را بخرد. ثانیاً اگر مستاجر نفروخت مالک با تسلیم دادخواست با مدارک لازم از جمله پروانه ساختمان، حکم تخلیه را از دادگاه در ازاء پرداخت حق کسب و پیشه مستاجر که توسط کارشناس منتخب دادگاه تعیین می شود؛ تحصیل نماید. نرخ و ماخذی به عنوان 10 درصد ارزش سرقفلی در قانون وجود ندارد. تنها مورد متداول این است که مستاجر وقتی حق کسب و پیشه را با رضایت مالک به دیگری واگذار می نماید یا تغییر شغل می دهد، مالک در قبال اعلام رضایت درصدی از ارزش سرقفلی را مثلاً 10 درصد به عنوان حق مالکانه دریافت می کند.
کد مطلب : ۴۴۴۸
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما

پرسش و پاسخ
موارد کلی بطلان معاملات کدام است؟
بطلان وضعیتی حقوقی است که ضمانت اجرای تخلف از شرایط قانونی صحت و اعتبار عمل حقوقی است، که اثر قهقرایی آن موجب محرومیت طرفین ...
مجازات تبعی به چه معنایی است؟
منظور از مجازات تبعی عموماً محدود به محرومیت از حقوق اجتماعی است و نیاز به اجازه قاضی در حکم خود ندارد. بلکه این مجازات‌ها ...
آیا تغییر نام و نام خانوادگی امکان پذیر است؟
به موجب ماده 40 قانون ثبت احوال تغییر نام خانوادگی اشخاص منحصراً با تصویب سازمان ثبت احوال کشور خواهد بود.